Wpis z mikrobloga

7 838 - 1 = 7 837

Tytuł: Pieśń łuków. Azincourt
Autor: Bernard Cornwell
Gatunek: Powieść historyczna
★★★★★★

Akcja książki rozgrywa się w XIV wieku podczas tzw. wojny stuletniej, czyli serii konfliktów pomiędzy Anglią a Francją. Nasz bohater, Nicholas Hook, jako osoba wyjęta z pod prawa postanawia zostać najemnikiem w kompanii łuczników. Cudem przeżywa masakrę w Soissons i #!$%@? się w pewnej francuskiej mniszce. Postanawia następnie wstąpić do armii króla Henryka V, który wyrusza by zdobyć koronę Francji. Tak rozwija się fabuła której punktem kulminacyjnym jest słynna bitwa pod Azincourt.
Powieść napisana jest porządnie. Bez szczególnych fajerwerków, ale i wielkich potknięć. Fabuła nie jest zbyt odkrywcza i czytelnik łatwo może domyślić się losów Nicka, zwłaszcza jeśli zna historię. Autor dobrze oddał perspektywę prostego żołnierza biorącego udział w średniowiecznej bitwie. Dla wielbicieli szczegółów Cornwell nie zapomniał o opisach uzbrojenia i sposobie walki(opisy bitw to najciekawsze fragmenty książki), jak i zwyczajach ówczesnych ludzi. Myślę, że nie najgorzej oddał mentalność przynajmniej niektórych z nich. Choć książka specjalnie mnie nie porwała i miejscami mi się dłużyła to wydaje mi się, że wielbiciele historii będą z tej pozycji zadowoleni.

#bookmeter
Pobierz Vivec - 7 838 - 1 = 7 837

Tytuł: Pieśń łuków. Azincourt
Autor: Bernard Cornwell
...
źródło: comment_kBWhoYrzpNKRenea7blxh7NtOUhf6g7X.jpg