Wpis z mikrobloga

7 756 - 3 = 7 753

Tytuł: Achaja tom I
Autor: Andrzej Ziemiański
Gatunek: fantasy
★★★★★★★★

Opowieść skoncentrowana na trzech postaciach/wątkach, które z czasem coraz bardziej się zazębiają:
Achaja- księżniczka, która w wyniku spisku dostaje się do niewoli,
Zaan i Sirius- skryba i galernik, którzy spotkali się przypadkiem i zaczęli organizować coraz większe oszustwa. Końcowy efekt tych działań jest globalny :)
Meredith- czarownik który spotyka Boga i dostaje od niego misję.

Naprawdę porządnie napisana książka, która niezwykle mnie wciągnęła. Zwłaszcza, że nie lubię rozdrabniania fabuły na zbyt wiele postaci i przeskakiwanie w każdym rozdziale do następnej. Tutaj rozdziały są zazwyczaj kolejno o trzech powyższych postaciach. Dla niektórych minusem może być nadzwyczajna sprawność Achai (Achaji? ).

Tytuł: Achaja tom II
Autor: Andrzej Ziemiański
Gatunek: fantasy
★★★★★★★★

Akcja zaczyna się zawiązywać, wiadomo już kto, z kim będzie prowadził walki.
Pojawia się kilka ciekawych walk szermierczych i nowych postaci. Drugi tom tak samo trzyma poziom jak pierwszy.

Tytuł: Achaja tom III
Autor: Andrzej Ziemiański
Gatunek: fantasy
★★★★★★

Niestety, ale ten tom mnie w 2/4 przeraził swoim stylem. Było to prowadzenie kampanii wojskowej. Jak dla mnie był to nieskładny bełkot, zupełnie nie rozplanowany. Bohaterowie ciągle #!$%@? i w ogóle bez pomyślunku pewnie jak autor w trakcie pisania :D. Podejrzewam, że chciał za szybko doprowadzić do najważniejszego spotkania, przez co pół książki jest chaotyczna. Druga połowa jest już lepsza, ale do dwóch pierwszych tomów brakuje. Zakończenie też mnie nie porwało, a końcowe wyjaśnienia dotyczące przyszłości każdej z postaci wyszło marnie.

Całokształt trylogii prezentuje się naprawdę nieźle i polecam do przeczytania. Teraz pojawił się problem czy warto teraz przeczytać Pomnik cesarzowej Achai. :)

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
  • 4
@Algady: Pomnik nie jest zły. Jest mocno rozciągnięty oraz bardzo dużo się dzieje. Czasy są współczesne oraz nowi bohaterowie. Niby była mowa o 5 tomach pomnika, ale po 4 ciężko to powiedzieć czy to będzie ostatni mimo że sporo zostało już wyprowadzone. Takie wrażenie można odnieść że z tomu na tom jest słabiej.
Ale jeśli podstawa się podobała to myślę że pomnik też będzie w sam raz :)