Wpis z mikrobloga

Mirasy, pomóżcie! Wiadomo, że dobra cena na steam potrafi nawrócić pirata, który od kilku miesięcy "testował" EU IV na swoim komputerze i w hołdzie za tak wspaniałą grę zamierza napełnić kieszeń twórców prawdziwymi dukatami. Zostało niecałe pięć godzin promocji, a ja potrzebuje odpowiedzi na kilka pytań:
1. Czy tryb ironman wymaga połączenia z internetem?
2. Czy autozapis co miesiąc nie powoduje niestabilności gry na słabym komputerze? (ogółem słyszałem plotkę, że pirat jest bardziej stabilny od oryginału, może to już nieaktualne, bo słyszałem o tym jak eu była w wersji 1.1)
3. Czy można grać na poprzednich wersjach gry? Konkretnie chodzi mi o wersję 1.9, do której jestem najbardziej przyzwyczajony, trochę boje się grania na najnowszej wersji bez Common Sense.
4. Czy ktoś już zrobił podobny krok jak i ja zamierzam zrobić? Da się grać bez wszystkich upiększających dlc i bez fajnej muzyki?
#europauniversalis #eu4
  • 9
@Judasz_Iskariota: Nigdy nie korzystałem z tego serwisu. Na dodatkach dealu nie zrobię (np. art of war 5 euro na steamie a 45zł na g2a), ale podstawka jakieś 7zł tańsza (10 euro kontra 34zł).
Mam 10 euro w portfelu na steam, najwyżej DLC kupię ze steama.
Na czym polega to g2a? Jest to bezpieczne? O co chodzi z tym shieldem?
Edit: I jeszcze jedno. Jak szybko dostanę grę na g2a?
Na dodatkach dealu nie zrobię (np. art of war 5 euro na steamie a 45zł na g2a), ale podstawka jakieś 7zł tańsza (10 euro kontra 34zł).

@Dramcio: trzeba wyczaić moment, przy czym w tej chwili promocje na steam są na tyle dobre, że zainwestowałem w brakujące DLC.

Na czym polega to g2a?

Kupujesz klucze do gier, np. na steam, od innych użytowników, którzy klucze np. dostali w gifcie.

Jest to bezpieczne?
@Dramcio: 1.ludzie wystawiaja klucze w hurtowych ilosciach i sprzedaja
2.tak jest to bezpieczne(kupilem juz kilka gier, inne mirki tez kupowaly)
3.jak kupis cos z ta tarcza i klucz bedzie zly to piszesz do nich i ci daja nowy(jak bez to raczej nie masz szans ze dostaniesz inny)
4. Po zaplacie przenosi Cie na stronke gdzie czekasz na wplyniecie kasy(ok 10 do 30, czasami moze byc krocej albo dluzej) i jak zakonczy
@rineo:

Przy czym jw.: aktualna promocja na steam jest IMO bardzo opłacalna..

Dzięki za pointę, oczekiwałem takiej odpowiedzi!
Właśnie doszedłem do takiego samego wniosku, jak uwzględniłem, że ceny na g2a są podawane wstępnie bez VAT. Nie chcę robić kurtyzany z logiki, chcąc uczciwie kupić produkt i przestać piracić, a jednocześnie próbować jakoś omijać podatek czy kupować bez tego shielda. Już kilka cebulionów nie zrobi mi różnicy.
@Dramcio: Bierz podstawkę z g2a, jest wszystko ok, sam niedawno kupowałem, jak z DLC weźmiesz Art of War to da się grać, bez niby też ale najwięcej ficzerów brakuje.
Ja miałem dokładnie tak samo, grałem na piracie przez prawie rok z wszystkimi DLC aż stwierdziłem, że wyczerpałem już wszystkie pomysły na grę i po prostu walę na okrągło dwie ulubione nacje (Brandenburgia i Toskania), więc kupiłem podstawkę dla aczików, pograłem i
2. podobno iron mocno się sypie, ale nie ma znaczenia czy to pirat czy oryginał


@vyshomir:
jesli sie sypie to moga byc problemy ale poszczegolnych userow/konfiguracji. Ja zadnych problemow z IM nie mialem ( sypanie sie EU4 zauwazam tylko jesli odpalam w tym samym momencie 2 gry naaz i przelaczam sie miedzy nimi ale to kaszani sie sterownik grafiki ##!$%@? )