Wpis z mikrobloga

@tatarysh: zaproponowałbym C, żeby zrozumieć jak działa i jak kontrolować pamięć, bo inaczej zginiesz w gąszczu memleaków - ale mimo wszystko, jeśli już przerobisz ten kurs i zechcesz się brać za konkretne rzeczy w JSie, warto przeczytać artykuły na Mozilla Developers Network o pamięci, referencjach i wszelkich trickach które usprawnią Twoje skrypty! :3
@tatarysh: poza tym, nie potrzebujesz znać JS jeśli będziesz robił tylko backend, tak samo frontendowiec nie musi znać #php - jeśli zaś będziesz mixem tych dwóch, to jasne, php jak i zarówno JS trzeba by znać :)
@tatarysh: to się robi jakkolwiek skomplikowane? Utknąłem na 3 poziomie pythona, w sensie, ciężko oczekiwać, by chciało się komukolwiek ogarniającemu chociażby podstawy bawić w X poziomów autouzupełniania czterech funkcji. Jeśli całość ma tak wyglądać - zero pętli itp., to ja podziękuję. A jeśli dalej jest coś lepszego, to - vide cała reszta gier dzisiaj - za długo zwlekają z ujawnieniem tego. Nie każdy chce przechodzić 2 godzinny tutorial.
@Centurio93: przez to, że masa serwisów i banków i innych cusiów opiera swoje strony na php, więc ciągle będą potrzebni ludzie do rozwijania tego. ale z czasem wszystko zostanie przepisane na lepszego pythona i wtedy obudzisz się z wizją, że nie masz za co żyć :<
@PsichiX: Sorry, ale nie pracuje w PHP, zwracam tylko uwagę, że nadal cała masa serwisów stoi na PHP i ciągle powstają nowe, PHP 7 zaś już jest na horyzoncie, a dodatkowo jest kilka sensownych frameworków. Jest tani, dosyć łatwy w nauce z olbrzymią ilością dostępnych materiałów.

Jeżeli już coś by miało zastąpić PHP to raczej coś opartego na JS, ale nie Python.
@PsichiX: dlaczego uwazasz ze javascript to zlo? Mam nadzieje ze nie jestes jednym z frustrowanych programistow Javy ktorzy w swojej ignorancji hejtuja js bo nie dziala tak jak im sie wydaje, ze powinien. JS to bardzo fajny jezyk, jak juz sie go pozna. A biorac pod uwage, ze obecnie js bardzo szybko sie rozwija i staje sie jednym z najwazniejszych jezykow progamowania, naprawde warto sie go nauczyc.
@Owieczka997: to co