Wpis z mikrobloga

@Neesh: Tak to się rozpędziło że już chyba nie ma osoby, która to wszystko ogarnia. Ja już przestałem śledzić nowości a i ceny trochę nie dla mnie. Z początku dało się to jeszcze przeboleć ale na dzień dzisiejszy jak ktoś każe sobie płacić 10-12 PLN za kufel piwa to chyba coś tu jest nie tak. Większość rzemieślników poszła we wszelaki odmiany IPY, AIPY i cholera wie jeszcze czego. Lud się zachłysnął
@Neesh: te wynalazki są po to by pokazać wybór i potęgę możliwości. ja w gruncie rzeczy i tak ograniczam się do Ciechana Wybornego i Lagerowego, Rześkiego Świeżego, Raciborskiego, czasem Jurajskie Jasne Pełne. jest wynalazek to kupuję, a nuż posmakuje i dołączy do grona :)

btw. w Simply w #tarnow znów mają La Trappe, szkoda tylko że jedynie Blonde a nie np. Quadruppel.
@Neesh: wiesz.. dla mnie każde piwo było jasne i ciemne, a teraz mogę powiedzieć coś o nich więcej nawet jeśli nie jestem w stanie zaszufladkować go dokładnie. chyba nie powiesz mi że pils, porter, bock czy pale ale to to samo :)
@Neesh: Bo na rynku jest już tyle craftów że muszą kombinować na siłę żeby zainteresować potencjalnego klienta. Z jednej strony dobrze bo zawsze można spróbować czegoś nowego a z drugiej osobiście postrzegam to jako ostatnie podrygi. Browary mające swoje warzelnie niedługo wypieprzą z instalacji większość kontraktowców, którzy warzą wynalazki ale nie będą w stanie opłacić browar. Natomiast browar oprze się na kilku stabilnych gatunkach licząc na stały zysk i zejście z
@Neesh: mnie się kiedyś istnienie koźlaków pszenicznych wydawało czymś niecodziennym, a jednak :)
nie wiem czym jest witbier, ale może sposób warzenia i dobór składników wywiera mocny nacisk na nazwę bardziej niż całokształt wyniku.
Kupuje te wszystkie wynalazki po 5-6 piw w środy i w piątki.


@Neesh: no i właśnie w tym rzecz, że póki ludzie będą się rzucać na każdą nowość to rynek będzie wyglądał tak jak wygląda, bo browary zamiast skupić się na pilnowaniu jakości swojej dotychczasowej oferty i poprawianiu dystrybucji mogą bawić się w mniej lub bardziej udane eksperymenty. Generalnie nie mam nic do tego, że warzy się coraz to bardziej odjechane
@Alcoholic_Desacrator: Czego ja go lubię w porządku jest. Sympatyczny i przyjemny w rozmowie. Tylko tyle, że żyje realiami wielkich miast niestety ale tam podejście do piw rzemieślniczych a czasem i pseudorzemieślniczych wygląda inaczej.
@Neesh:
już nie da się być na bieżąco ze wszystkimi nowościami. Nowych piw wychodzi 100+ w miesiącu, tego się nie da ogarnąć, a co dopiero kupić i wypić. To też pociąga za sobą "konieczność" wydawania przekombinowanych, złożonych i niezwykłych piw, aby się wyróżnić na rynku.
@oleum:
przecież na rynku jest trochę ciekawych i dobrych lagerów. Jest sporo czeskich średnich graczy (policka, krakonos, etc.) i dużych (kozel, urquell, radegast), którzy produkują
@BrowarPERUN: Mylisz lagera z pilsem, pilsów w kraju jest jak na lekarstwo. Ostatni, wyborny zresztą, jaki piłem to był pils z browaru Reden. Kozel, urquel, radegast to typowe koncerniaki niewiele różniące się od naszych a wplatanie w to porównanie grolscha to jakieś nieporozumienie.
@oleum:
Hm, to czym zatem jest pils?
Jeśli dla Ciebie urquell to "typowy koncerniak niewiele różniący się od naszych" to w sumie kończy dyskusję.
Spróbuj 9tkę z Wąsosza, Kormoran Jasny niefiltrowany i lagera cieszyńskiego.