Wpis z mikrobloga

Mam problem z laptopem MSI GX660 z kartą MobilityRadeon HD 5870. Prosiłbym bardzo o pomoc bo od tego zależy w tym momencie moja magisterka :(

Opis problemu:
1. Podczas uruchamiania komputera po załadowaniu ikonki windows pokazuje się czarny ekran i laptop przestaje działać.
2. W trybie awaryjnym wszystko się włącza, usunąłem sterowniki grafiki, następnie wyczyściłem specjalnymi programami wszystkie pozostałości po nich,
3. Po powyższych czynnościach komputer włącza się normalnie (oczywiście bez sterowników do grafiki), jednak przy instalacji sterowników grafiki w momencie gdy w trakcie instalacji słychać sygnał dźwiękowy i rozdzielczość przełącza się na taką jak powinna być, zamiast zmiany rozdzielczości pojawia się czarny ekran. Po ponownym uruchomieniu wraca stan z pkt nr 1.
4. Wpiąłem nowy dysk twardy postawiłem na nim świeży system i podczas instalacji sterowników grafiki wystąpił ten sam problem więc to jest raczej wina sprzętowa a nie problem z systemem.
5. Próbowałem różnych sterowników, przywracania systemu etc.
6. Laptop był jakiś miesiąc temu czyszczony więc się nie przegrzewa.

Czy ktoś się spotkał z takim problemem? Laptop jest mi bardzo potrzebny, bo lada moment bronie magistra i nie za bardzo chciałbym go oddawać do serwisu na kilka dni.. Wolał bym naprawić go sam o ile się da. Wołam @naprawalaptopow może coś podpowiecie.

Z tego co się orientowałem to do mojego laptopa można kupić włożyć bez problemu inną kartę grafiki, jak coś wole szybko coś kupić i zamontować. Tylko jeśli to byłby problem z samą grafiką to dlaczego problem występuje dopiero przy zmianie rozdzielczości? może to coś z zasilaniem?

#pytanie #naprawalaptopow #serwispc
  • 8
Siada Ci chyba grafika. Jesli jest na mxm2 to możesz wymienić sam. Ale trudno to dostać. A jeśli przylutowana to tylko serwis jakiś przelutuje. Wymiana układu to jakieś 300-400zł . Ja bym juz na twoim miejscu szukał zastępczego komputera bo to trochę czasu zajmie.
Czyli gniazdo mxm2. No to szukaj na allegro.pl. zalecam taki sam model bo moga być problemy z chłodzeniem w wydajniejszych modelach albo może nie współpracować.
@lubielizacosy: @naprawalaptopow: @cleverone_pl: @matt_PL: @kidi1: dzięki wszystkim za pomoc.

na allegro widzę swój model karty lecz dedykowany pod della link Ta z allegro posiada oznaczenie z laminatu : AMD 109-B96131-00, a moja karta ma oznaczenie 109-B96031-00C, więc nie wiem czy na moim by działała.. ryzykować i zamawiać? Poniżej znalazłem zdjęcie takiej grafiki jak mam u siebie (wymontowałem swoją i numery się zgadzają z tymi na
Pobierz vTadel - @lubielizacosy: @naprawalaptopow: @cleveronepl: @mattPL: @kidi1: dzięki wszy...
źródło: comment_0zHrwUP2V2zurooA0V0IFH8t5KN9c4zC.jpg