Wpis z mikrobloga

Wiem, że już zanudzam tym Księżycem, ale wrzucam fotkę z poprzedniej nocy w bardzo wysokiej rozdzielczości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Według mnie jest to najciekawszy i najbardziej zróżnicowany fragment powierzchni srebrnego globu. Skala około 300 metrów na piksel.

#namrabcontent

#astronomia #astrofoto #astrofotografia #kosmos #ksiezyc #fotografia #mojezdjecie
Pobierz namrab - Wiem, że już zanudzam tym Księżycem, ale wrzucam fotkę z poprzedniej nocy w ...
źródło: comment_QoZC8ICozixJGSebAJXaOqr1deWbs9Qk.jpg
  • 17
@Sh1eldeR:
teleskop Celestron C9.25, ogniskowa 2350 mm
montaż Sky-Watcher HEQ5
kamerka ZWO ASI174MM w ognisku głównym
filtr ZWO czerwony

Mozaika 2 kadrów. Robione około 2:15 w nocy. Słaba przejrzystość, dobra stabilność atmosfery.
@namrab:
Oooo, to telep SCT! Taki mi się marzy. Chciałem sobie ostatecznie kupić nawet jakiegoś potwora, takiego rzędu 12-14 cali (#ktobogatemuzabroni). Zresztą, ten 9.25 to już bardzo porządny i nietani sprzęt...

Ale ja mieszkam teraz w mieście, a takie bydle ~13" jest tak ciężkie, że trudno to w ogóle transportować. Wydawać tyle forsy gdybym mógł z tego robić użytek -- do przeżycia. A gdyby miał stać nieużywany? Bez sensu.

Nie
@Sh1eldeR:

na jaki power (powiększenie) przekłada się Twój zestaw z aparatem w ognisku głównym?

Ciężko porównywać fotografię do wizuala, ale jeśli przyjmiemy, że ludzkie oko potrafi dostrzec szczegóły na powierzchni Księżyca o wielkości około 100 kilometrów, a rozdzielczość zdjęcia do 300 metrów na piksel, to różnica wynosi 333 razy.

Ile dałeś za OTA, a ile za HEQ5? W sumie samo OTA, jak widzę, nie jest wcale ciężkie. Montaż pewnie już trochę
@namrab:
Rewelacja. Dajesz mi nadzieję!

A w wizualu też to daje radę, tak z bloku, z miasta? Przy jakim powerze da się jeszcze patrzeć? Same turbulencje atmosferyczne w mieście, na balkonie, pewnie są siermiężne... O zaśmieceniu nieba światłem nie wspominam, choć to akurat dużo bardziej przeszkadza przy DSO.

To bardzo porządny sprzęt!