Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie - jaki router WiFi najlepszy do 200zł? Fajnie by było, jakby był w stanie wyciągnąć jakieś ~100mbit na AC/N (mam UPC 60mbit, kiedyś może 120 i chciałbym w 100% móc je wykorzystać). Do tego jakaś karta WiFi do ~100zł, która pozwoli też na wykorzystanie wszystkiego.
Sieć w bloku, sygnał przechodzi przez 2-3 ściany, nie ma zbyt dużo sieci dookoła, sprawdzałem różnymi programami.

#informatyka #siecikomputerowe #wifi #komputery
  • 9
@dktr: Z tego co łapię z laptopa, to jakieś 5-6, przeważnie zajęte kanały to 1,7,13 (czyli te które się nie nakładają). O internet na laptopie się nie martwię za bardzo, ale do PC potrzebuję, kabel niestety odpada, bo za dużo roboty, a mieszkanie wynajmowane, więc odpada wiercenie itp.
Po prostu jest za duży wybór tych routerów i szczerze mówiąc nie wiem co wybrać, teraz mam TL-WR740N z dd-wrt na pokładzie i
@Singularity00: USB nie potrzebuję, z tych co wrzuciłeś, to właśnie ten C2 mi najbardziej pasował, tylko nie wiedziałem, czy da radę ;). Karta za to wygląda bardzo przyjemnie i cena też nie jest jakoś bardzo powalająca.
@dktr: Dzięki wam obojgu za rady, jutro idę na zakupy :D
@drajvver: wiesz, ja tez mowilem "a, na co mi usb".... a teraz by sie przydalo do prostego NAS czy drukarke zeby wpiac :D
ten c2 to dobry wybor.... przestrzegam tez przed kupowaniem jakiegos no-name shitu... tp-link to poki co najlepsza firma wiec jak kupowac to raz a konkretnie