Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, jak to jest z komarami w tym roku? Wszyscy mówią, że ich nie ma, a ja w tym roku pobiłem rekord ugryzień... Wszyscy moi współlokatorzy chodzą sobie spać na lajcie, a ja się już zaczynam tym stresować - mam już ponad 15 - 20 "aktywnych" ugryzień na ciele z czego kilka zajebiście wielkich, jakby jakiś mega komar mnie zaatakował ;/
Maci jakieś sposoby na ochronę "przed" atakami i jakiś środki, jak już ugryzie?
#komary #pytanie #gorzkiezale
  • 9
@wilkuu2: fenistil jest bardzo dobry, kupisz w każdej aptece. A co do walki z komarami to na okno mozesz założyć moskitiery, albo kupić preparat którym smaruje sie framugi okien i drzwi i komary padają od zapachu tego preparatu. Nie wiem ile dziala, ale jest bardzo skuteczny
@wilkuu2: RAID zasilany z gniazdka jest Dobry, ale zwierzęta domowe po nim są pijane, wiec godzina wieczorem starczy na cała noc, na skore wanilia podobno działa, a nie śmierdzi, po ugryzieniach ziaja ma fajną maść, nazwy nie pamiętam, pij wapno, no i silna wola żeby nie drapać :) co do dużych bąbli, poszłabym do alergologa, chociaż on i tak pewnie każe pić wapno, ale lepiej dmuchać na zimne
@Lisek_Chytrusek: a na ile wystarcza jedna płytka RAID? Co do wykręcania - raczej nie chcę chodzić cały we krwi i strupach :D btw ja właśnie we Wrocławiu mieszkam, przy ogrodzie botanicznym, możliwe że komary właśnie stamtąd przylatują...