Wpis z mikrobloga

No mirki i 400 stów w kieszeni ale #rozowypasek tego nie doceni.

Zepsuła się #zmywarka, przestała grzać wodę, #rozowypasek od razu zadzwonimy do specjalisty, taki starszy gościu co u teściów pralkę naprawiał, ja na takich mówię wymieniacze.
Google i cierpliwość nie gryzie, spędziłem 2 dni przeglądając różne fora i czytając dokładnie(BARDZO DOKŁADNIE-tak informuje bo po bracie lat 18 zauważyłem że po pierwszych 3 wynikach z google się podaje, taka młodzież dzisiaj), obejrzałem na youtube kilka filmików jak rozebrać zmywarkę i heja do roboty.

Pikuś albo grzałka albo przekaźnik, 3 zatrzaski pękły no cóż człowiek się uczy na błędach a swojego modelu nie znalazłem na youtube i żadnych serwisówek też nie.

Rozebrał wyciągnąłem płytkę, dobrałem się do pomp i grzałki zmierzyłem rezystancje multimetrem z biedronki za 12 zł = Wyszło grzałka OK, przekaźniki tez wyglądały ok ścieżki podobnie, no to lutownica hmmm może zimny lut... i to był strzał w 10.

Oczywiście pan wymieniacz by wymienił całą płytkę za 250 zł + 150zł by wziął za robociznę.

Ale jak mówię swojej że jest mi krewna 400 zł, to mnie wyśmiewa, dlatego ostatni raz coś naprawiam następnym razem niech dzwoni po wymieniacza.

No ale doświadczenie zostaje, następnym razem jestem w stanie zmywarkę rozebrać w 30 minut na części pierwsze.

Więc jeśli wasz BOSCH SRV45T63EU/01 nie grzeje wody dzwońcie po mnie, wymienię którąś część chętnie za niską kwotę.

#naprawiamyzmikro #rozwiajmysie #cierpliwoscniegryzie #bosch #srv45t63eu/01

  • 2
@Doment: My z niebieskim uratowaliśmy w ten sposób piec grzewczy... Problem był nietypowy, przyszły majstry i zaśpiewały 900 zł za wymianę całej płyty głównej. Poszperałam w Internecie, chłop sam rozkręcił obudowę, wymontował płytę (to też był jego debiut) i potwierdziła się diagnoza doktora Google - przepalony kondensator. Koszt wymiany: 40 zł wraz z robocizną elektronika.

Do dupy z takimi majstrami...