Wpis z mikrobloga

Soylento-Mirasy!

Oficjalnie:

Otrzymaliśmy odmowę rejestracji poylentdrink w formule prawnej, jakiej chcieliśmy. Dodatkowo zarekomendowano nam jego rejestrację jako "Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego" - dlaczego rejestracja w takiej formule mija się z celem, możecie przeczytać np. tutaj : http://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/?uri=uriserv:sa0010

W skrócie – nie chcemy rejestrować tego jako ŚSSPŻ, ponieważ dla Was będzie to oznaczało trudniejszą dostępność produktu.

ALE, ALE! Nie oznacza to końca projektu! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W związku z tą decyzją mieliśmy wczoraj bardzo pracowity, ale owocny dzień - udało nam się już znaleźć sposób co zrobić, żeby produkt trafił legalnie na rynek i - przede wszystkim - w Wasze ręce. Wiąże się z tym (niestety znowu ( ͡° ʖ̯ ͡°)) lekkie opóźnienie, ale na pewno nie przyjdzie nam i Wam już czekać tyle, co tym razem (90 właśnie minione roboczodoby).

Wiemy, że czekacie na start z niecierpliwością - tak samo jak i my. Mamy jednak nadzieję, że tak samo jak i nas, nie zniechęci Was to oczekiwanie. Staramy się w tych "wolnych chwilach" próbować różnych rzeczy, tak aby finalny produkt, który trafi wreszcie do Was był jak najbliższy temu, czego się po nim spodziewacie. Jesteśmy przekonani, że łatwa w przygotowaniu, zdrowa i zbilansowana żywność jest prawem, a nie przywilejem. Dlatego nie zniechęcamy się arcydługim oczekiwaniem i mamy nadzieję, że Wasz entuzjazm dotyczący naszego projektu również nie osłabnie! = )

Jeśli macie jakieś pytania, zapraszam śmiało do ich zadawania.

Wołam: @flamerunner @bulwo @herbatnik @kusznier @linuksiarz

#soylent
Pobierz lukaszewski - Soylento-Mirasy!

Oficjalnie:

Otrzymaliśmy odmowę rejestracji poyl...
źródło: comment_VBVahPdNVvHrdIl9peEb8idDacSBM6ZV.jpg
  • 35
@Janusz: Jako normalną ludzką żywność, nie żadne suplementy czy inne cuda. Każda taka "łatka" zmniejsza grono potencjalnych odbiorców - no bo jak kurde przekonamy ludzi, że można tym zastąpić jedzenie skoro na opakowaniu obowiązkowo będziemy musieli umieścić informację "Suplement diety nie może być substytutem zróżnicowanej, dobrze zbilansowanej diety" - czy coś w ten deseń ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fallo: Obiektywny nie będę, ale produkt "prawie-że-finalny" miało okazję już spróbować kilku Mirków, jak chcesz być kolejnym, zapraszam na priv :)

Jeśli miałbym to ocenić swoim swoim subiektywnym okiem - w porównaniu do tej receptury, od której zaczynałem, z rozpuszczalnością poczyniliśmy kolosalny postęp. Grudek w zasadzie brak (są niewyczuwalne, chyba, że dodasz za mało wody i zaczniesz "memłać" koktajl w ustach językiem), a całość nie rozwarstwia się nawet jak zostawisz to
Miałem zamawiać joylent ale chyba jednak poczekam na Twój produkt :) Jakoś mam większe zaufanie. A tak przy okazji chciałbym spytać jak długotrwałe spożywanie tego typu rzeczy wpływa na zęby które przecież nie mają nacisku co jest chyba niezbędne dla ich zdrowia.
@Janusz: To ma być żywność dla każdego, a ŚSSPŻ mają 3 grupy docelowe (+ ta jedna "sztuczna" w postaci żywności bezglutenowej) i my się w zasadzie pod żadną bezpośrednio nie podpisujemy. Poza tym to nadal oznaczałoby, że ta żywność jest jednak w pewien sposób "dziwna" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lukaszewski: Jak znam życie i GIS to może być ciężko( ͡° ʖ̯ ͡°), trzymam kciuki i jestem ciekaw jak to rozwiążecie. Jest szansa żeby spróbować tego specyfiku przed oficjalną premierą?