Wpis z mikrobloga

#!$%@? #pocztapolska. Chciałem wysłać coś paczką - i kupiłem #!$%@? pudełko za 3,50. Ok. Pakuję ładnie co mam wysłać do środka a gość
TO SIĘ PANU ROZKLEI TO TRZEBA ZAKLEIĆ!
- mogę prosić o taśmę?
NIE MY TAŚMY NIE DAJEMY
- no ale kawałeczek
NIE

To na #!$%@? sprzedają pudełka do których trzeba kupić taśmę za drugie tyle?

Musiałem kupić #!$%@?ą taśmę za 3,00zł żeby zakleić to pudełko.Po południu musiałem wysłać to samo, ale to już na #inpost

Poczta polska
- pudełko 3,50
- wysyłka 11,00
- taśma 3,00
----------------
=17,5 zł

InPost
Wysyłka kurierska 8,30
Pudełko 1,50
Taśma + pomoc w pakowaniu - 0zł
---------------
9,80 za całość i zero nerwów. Prawie dwa razy taniej

Teraz będziecie pisać że jestem cebulakiem i lewakiem bo chciałbym tą taśmę za hurr darmo durr, ale sedno sprawy jest taki że moja firma prawie podpisała umowę z Pocztą Polską i gdyby dzisiejszy incydent pewnie by do tego doszło. Także bye bye pocztuniu 3: Mam nadzieję, że InPost mnie nie zawiedzie. Zaoszczędzaliście 2 grosze na skrawku taśmy i straciliście 250 wysyłek rocznie.#!$%@? wam w dupę - oby konkurencja was zmiażdżyła. Jak babcie które przestaną płacić rachunki i kupować kartki na które je naciągacie odejdą - odejdziecie razem z nimi przez ten swój beton.

#inpost #poczta #wysylka #polska
  • 14
@sspiderr:
Nie wiedziałeś jak dużo kosztują pudełka, bynajmniej nie tylko na poczcie?
Nie wziąłeś swojej taśmy czy jakiegoś pudła?
Nie przygotowałeś się zawczasu?
Mi nie żałują taśmy, z tym że ze dwa razy w życiu o nią poprosiłem. Bo jak wiem że coś chcę opylić to zawczasu przygotowuję wszystko.
@sspiderr: 250 paczek miesięcznie to nic, więc na pewno się nie popłaczą z Twojego powodu ;) Pracuję w branży, więc Ci powiem - poniżej 3000 paczek miesięcznie to firmom nie opłaca się nawet zaczynać z takimi klientami ;) Jedni z naszych klientów wysyłają kilkaset tysięcy paczek... dziennie :) Taka duża firma ze sklepem internetowym na A -> pewnie kojarzysz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sspiderr: 4375 zł rocznie... toż to nawet na paliwo aby przewieźć te twoje paczki nie starczy. Jakbyś nadawał 2500 miesięcznie to mógłbyś pisać jakiego klienta to PP nie straciła a tak to wychodzi, że #60groszyzawpis

Co do taśmy, to... pudełka są wyposażone w odpowiednią jej ilość do oklejenia. Taka biała, starcza na każdą krawędź.

A czy jakbyś nadawał coś przesyłką wartościową i pani w okienku kazałaby ci to owinąć czarną taśmą
@Old_Postman: ja rozumiem ze placac za paczke nie oplacam pusteg auta i poslanca bo wtedy by wyszlo 2000 za list do gdanska.
Idea poczty jest zrzucanie sie na transport przez co mozna wyslac duzo taniej. Nie do konca wiem o co Ci chodzi. Szanuje listonoszy PP - nigdy mnie nie zaiwedli, nigdy awizo, robia swoja robote super. Inpost za to gubi paczki podobno.