Wpis z mikrobloga

Dobra, czas na małe #coolstory a propos pewnego kolegi. Wpierw szybki briefing, Duch jest osobą BARDZO specyficzną, do tego chyba nigdy nie miał dziewczyny, wygląda jak typowy Aryjczyk/Słowianin, waży z 80 kg, koło 180 cm wzrostu. Zawsze zadumany, szarmancki, wręcz staromodny, od początku liceum jara zielsko i trochę się pod tym względem zmienił. Fan filmów z żółtymi napisami, nie wierzy w lądowanie na księżycu, wszędzie węszy #spiseg, uważa, że #piramidy i #stonehenge zbudowali kosmici i takie tam ;-) Do tego dużo lubi gadać o tematach o których nie ma pojęcia, jest narodowcem, patriotą, uważa, że w dobrze zarządzanym państwie powinni przetrwać tylko najsilniejsi, przeciwnik jakiegokolwiek socjału i interwencjonizmu aż do przesady. Do tego ostatnio np. opowiadał mi o tym, że Chińczycy już chipują ludzi po to, żeby potem wpływać na ich decyzje i takie tam.

No dobra, to tyle słowem wstępu, bo o nim można gadać godzinami (i on sam potrafi prowadzić wielominutowe monologi, szczególnie jak sobie przypali :P), część właściwa:

Poszliśmy do kumpla na jakieś piwo, siedzimy, gadamy o przysłowiowej dupie Maryni, po czym Duch kładzie telefon na stole i widzimy, że coś tam jest taśmą sklejony. No to kumpel zagaduje "Co, Krzysiu, telefon Ci spadł i pękł?", a na to Duch:

- TY WIESZ JAK ŁATWO JEST PODGLĄDAĆ KOGOŚ PRZEZ TELEFON WYSTARCZY TYLKO PROGRAM NA KOMPIE ODPALIĆ I MOŻESZ WIDZIEĆ CO KAŻDY ROBI I SIĘ PODŁĄCZYĆ DO KAMERKI JA OSTATNIO CZYTAŁEM JA JAKIŚ KOLEŚ AMERYKANIN CHYBA WŁAMAŁ SIĘ DO KOMPUTERÓW NASA BO NIE MAJĄ ŻADNYCH ZABEZPIECZEŃ I POTEM POSZEDŁ DO WIĘZIENIA

...okazało się, że miał zaklejoną kamerkę w telefonie.

Niemniej Ducha lubię i szanuję, bo po pierwsze jest bardzo bystry/inteligentny, a po drugie wierzy w to co mówi i obstaje przy swoich poglądach i nie zmienia ich co chwilę :)
  • 16
@Luxik: Żarty żartami, ale po słynnym znalezisku z publicznymi linkami do kamerek internetowych wolę miec ustawioną wyłączoną w laptopie, kiedy jej nie używam ;) (czyli zawsze)
@Luxik: Ja też przeglądałem tylko główną do afery z rybeczką - gdy ona wybuchła zaangażowałem i założyłem konto, które później wywaliłem (za co bardzo pluję sobie w brodę), następnie etap lurkowania i powrót na wykop z kontem :) miłej lektury, facet był niezły :D