Wpis z mikrobloga

Siedzę sobie z moim #rozowypasek przed #mcdonalds w #chojnice i podbija do nas starszy człowiek. Pierwsza moja myśl: "żul chcę dwa cebuliony na jabola". A tutaj zaskoczenie...
- "Mogę Państwa o coś zapytać?"
- "Zapytać możesz" (Taki udaje kozaczka by już się mentalnie przygotować do przegnania żula)
- "Kupicie mi coś do jedzenia? Nie jadłem bardzo długo"
I w tym momencie pożałowałem swojego szczeniackiego zachowania, zrobiło mi się mega głupio i odpowiedziałem z podkulonym ogonem:

-"Jasne, zaraz coś przyniosę"

Mój różowy został z nim przed makiem i gadał póki nie wróciłem z jedzeniem. Z tego co się dowiedziałem to był mega zażenowany obecną sytuacją, że imigranci przypływający do Europy dostają za darmo jedzenie wikt i operunek, a on musi się prosić innych by przeżyć. #feels

Rzadko kiedy robię dobry uczynek, ale dzisiaj nie mogłem odmówić. Tym bardziej że widać było że jest bardzo głodny. I jak sam stwierdził głupio mu było pytać nas o jedzenie. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 59
@zamrix: Nienawidzę tego typu zachowań przy lokalach czy restauracjach. Wiadomo warto pomagać potrzebującym ale no ... sam widok, zapach i #!$%@? pochodzący z żołądka uniemożliwia w spokoju zjeść. Bejowanie pod MCD i KFC jest po #!$%@?.
Z tego co się dowiedziałem to był mega zażenowany obecną sytuacją, że imigranci przypływający do Europy dostają za darmo jedzenie wikt i operunek, a on musi się prosić innych by przeżyć.


@zamrix: Opierunek to po pierwsze.
A po drugie nie chcę łożyć na żuli, ani na imigrantów, bo z tej wypowiedzi brzmi jakby to jemu się coś należało z samego faktu, że stąd pochodzi.
@zamrix: Pochwalam. Ale ogólnie to w Chojnicach jest też typek, który codziennie chodzi po 70 groszy do ludzi i fajkę. Głównie pod parasolami się kręci w samym centrum, czy przy głównym wejściu do parku. Ubrany w marynarkę i zawsze grzeczny. Nie prosi o jedzenie, tylko o pieniądze, ale chociaż jest szczery i mówi, że wyda je na piwo.
@PlusMinus303: Żebracy byli, są i będą. Ludzie ich utrzymywali, utrzymują i będą utrzymywać. Więc się nigdy od nich nie odczepisz, przykro mi. Nie rozumiem tylko dlaczego dyktujesz co mamy robić? Każdy zna typowych nachalnych żuli, tak samo jak jechowych (bez urazy), możesz ignorować, zrobić groźną minę i powiedzieć "#!$%@?".
@PlusMinus303: Zebrałeś w swoich wypowiedziach wszystkich do kupy i oceniłeś ich tak samo. Ja i reszta jest naiwna i głupia, bo pomaga. Wszystkie osoby które korzystają z tego są patologią i trzeba ich tępić. Nie znałem tego gościa, ale zrobił bardziej pozytywne wrażenie dlatego pomogłem. Nazwij to głupotą, ale ja wierzę że wszystko co pożyczone kiedyś się zwraca. Nie przekonasz mnie do siebie, tak samo jak ja tego nie zrobię. Możemy
@zamrix: po pierwsze: koles nie byl niewiniatkiem bo dobrze wiedzial zeby podbic do typa z dziewczyna (chodzi o to ze facet przy kobiecie automatycznie chce pokazac swoj gest i szasta hajsem okazujac swoje wielkie serce), po drugie to dla czego nie jadl? Bo nie ma pieniedzy. Dlaczego nie ma pieniedzy? Bo nie pracuje. Dlaczego nie pracuje? Bo non stop pije, albo dlatego bo frajerzy kupuja mu obiadki w Macu XD

Po
@PlusMinus303: Zaplusowałem, bo to jego sprawa co robi z kasą, jak chce to niech mu nawet dom pod Warszawą kupi. Sam nie dałbym menelowi nawet złamanej bułki, bo są jadłodajnie i pewnie taki menel wyżebra więcej, niż ja zarabiam, natomiast nie rozumiem #!$%@? się, na co ktoś wydaje swoje hajsy. Nie rozumiem też wołania plusujących, aż strach dać plusa.
@zamrix: Ale tu macie problem. W wakacje nad morzem podbiła do mnie para, widać, że zaprawieni w boju. Również chcieli tylko jeść. Zamówiłem im po wypasionym obiedzie. Dziękowali ze łzami w oczach. Nie czuję się z tym źle. Nigdy nie wiadomo, jaka jest historia innego człowieka. Czy akurat jest żulem, czy jest chory, czy coś innego jeszcze.
@zamrix: nie raz sie dalem zrobic na ta ckliwa historie. Najpierw pija i sie zataczaja, a gdy robia sie glodni podchodza z tym zdaniem.Ostatnio bardzo modne.Tez dalem sie zrobic nie raz, ale mialem 2 sytuacje gdy wreszcie sie nauczylem, ze to jest gowno warte
Wykopków znowu #!$%@?ło mocno. Koleś nakarmił głodnego. Chwała ci za to @zamrix: A co na to wykopki?
- Hurr durr jak mogłeś.

Jego kasa jego sprawa. Pamiętam jak kiedyś też opisałem jak nakarmiłem głodną która pytała się chyba z 15 osób w kolejce czy ktoś kupi jej hot doga za 2 zł. Tylko ja powiedziałem że kupie. Mina ludzi w kolejce bezcenna jak by ich nagle sumienie #!$%@?ęło z mocą tysiąca
Spoko, jedni kupią im alkohol, drudzy kupią im jedzenie i picie, a ich dzieci pewnie brudne, smutne i głodne


@PlusMinus303: Tak tak, pewnie mają kredyty w prowidencie a koleś bije żonę codziennie. Pewnie mieszkają w mieszkaniu socjalnym i nie płacą rachunków. Pewnie...

Dorabiasz sobie hisotrię na podstawie wpisu w którym głodny mężczyzna poprosił o coś do jedzenia. Ogarnij się człowieku. Poziom empatii tutaj mnie przeraża.

Mam nadzieję, że nigdy nie będziesz
Nigdy, ale to nigdy nie odmawiajcie nakarmienia głodnego człowieka. NIGDY


@CreativePL: czlowieku, ogarnij sie, zyjemy w XXI wieku. Zaraz po szkole poszedlem na bezrobocie po to zeby miec ubezpieczenie zdrowotne (nie musialem pracowac, jestem dobrze ustawiony) i na kazdym spotkaniu w PUPie musialem sie zapierac rekoma i nogami zeby nie wysylali mnie na rozmowy o prace, a jak juz mnie wysylali to przychodzilem oblany alkoholem zeby bylo odemnie czuc i zeby
imigranci przypływający do Europy dostają za darmo jedzenie wikt i operunek, a on musi się prosić innych by przeżyć.


@zamrix: to jes prawicowa propaganda XDD
@Wafellini:

zeby miec ubezpieczenie zdrowotne (nie musialem pracowac, jestem dobrze ustawiony


Czyli jesteś dobrze ustawiony, ale okradasz państwo, zasilasz statystyki bezrobotnych, marnujesz czas pracujących tam bo pomimo tego że nie musisz pracować to żal ci albo twojej rodzinie wyłożyć kasy na ciebie żebyś był ubezpieczony.

A zarazem piszesz, że człowiek proszący o jedzenie jest patusem.

Ogarnij się. Hipokryzja over 9000. Ile ty masz lat dzieciak?
@CreativePL: nie mieszkam w Polsce od lat, swoje ubezpiecznie w podatkach spaliclem juz ze 100 razy. Panstwowe pieniadze to rowniez pieniadze moje i moich rodzicow. Ty myslisz ze skad one sie biora?

Wszystko jest zgodne z prawem, a jak Ci sie nie podoba to zmien prawo.