Wpis z mikrobloga

Dobra rada:

jesteś bezrobotny? Zarejestruj się w urzędzie pracy jako bezrobotny i zajmij się szukaniem pracy....

Następnie w nawale procesu studiowania internetu w poszukiwaniu pracy zapomnij o terminie obowiązkowego stawienia się PUP i...

taaaadaaaaaa! Właśnie przestałeś być bezrobotny! Polskie "państwo" nie pozwoli Ci być bezrobotnym przez kolejne kilka miesięcy!

Tak właśnie "udało" mi się zrobić. Chciałbym podziękować państwu polskiemu za taką opiekę i tak skuteczną walką z rozwiązywaniem problemów społecznych.
  • 7
@NaSmietanieChowany: System jakos musi sie bronic przed tymi ktorzy pracuja na czarno, siedza za granica itd. Obowiazkowe stawianie ma temu czesciowo chociaz zapobiegac, nie jest to dobre rozwiazanie to fakt, ale taka idea temu przyswieca.
@Sudokuu: Pani powiedziała, że system wykrył, że nie stawiłem się w przeciągu 7 dni. To ja się pytam czy system jak to wykrył nie mógł wcześniej mnie powiadomić, żebym mógł jeszcze donieść usprawiedliwienie...Pani tylko stwierdziała, że jestem dorosły i muszę być ....odpowiedzialny.
@zapalara: oczywiście, że tak jest i to popieram, jednak system mógłby być bardziej nastawiony na cel, którym powinno być pomóc mi znaleźć pracę, a nie wypier... z bazy bezrobotnych jak najszybciej...
@piteross: yyyy właśnie o to byłem zły, że taki wspaniały system zbudowali, a przypomnienia wysłać nie mogą! Mieszkam w Gdańsku, u nas jakoś tego nie ma chyba, że takie coś jest w systemie ePUAP a ja tego nie aktywowałem. Możesz napisać coś więcej o tym?