Wpis z mikrobloga

uwaga mirki, może będzie odkryta ameryka, może nie, ale protip dla użytkownikow #smarttv i #playerpl - po zablokowaniu w routerze domen adocean.pl i gemius.pl odpalam filmiki bez 2 minut reklam przed każdym, także polecam. Bez adblocka to i przez przeglądarkę działa, więc jak ktoś chce, to też niech skorzysta - pewnie zadziała i dla aplikacji na telefony/tablety

Zablokowalem w modemie od UPC, po probie wejścia na stronę pojawia się czarna strona 'website blocked by filter' - wystarczylo przesledzić w konsoli w chrome, z jakich stron reklamy są ładowane ( ͡° ͜ʖ ͡°) zaraz spróbuję tego myku z iplą
  • 5
@borysszyc: z iplą trzeba było zablokować bodajze doubleclick.net (nie wiem czy cos dało, ale jakieś sledzenie tez z tego szlo) oraz stat24.com - po zablokowaniu stat24.com przegladarkowy player zglasza ze wykryto oprogramowanie blokujace reklamy i nie odtwarza. Aplikacja ipla na telefon (ios w moim przypadku) odtwarzała filmiki bez reklam, czyli to co teoretycznie chciałem, jednak interesowala mnie blokada reklam na telewizorze. Niestety na smarttv samsunga po zblokowanym stat24.com nie odpala filmików
@borysszyc: konsola w chrome/firefoxie - jak ją włączysz i odswiezysz stronę, to widzisz wszystkie requesty i odpowiedzi jakie generuje przeglądarka. odrobina pomyślunku i odnajdziesz adresy serwisów z reklamami, potem tylko zablokowac je w routerze i metodą prób i błędów moze coś się uda ;) duzo stronek sprawdza czy zostala odwiedzona stroan z reklamą, jak nie = adblock alert żydzie