Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?, co ten #pcmasterrace.
Jak zwykle, przy okazji większych premier gier pojawia się grupka pajaców, analizująca każdy screen, filmik porównujący grafikę w Fallout4 na #ps4 #xone i #pcmasterrace.

Inteligenci, mirkowi eksperci od grafiki komputerowej, gier i optymalizacji, całymi dniami analizują filmy, screeny i tak ładnie komentują:
< przecież ta gra wygląda na konsolach jak gówno xD
< jak wy możecie konsolowe śmiecie grać w 900p i 30 FPS, przecież od tego bolą oczy
< a na screenie z PC widać pęknięcia kory na drzewach, jest realistycznie, na PS4 tego nie ma buahahaha, nextgeny, jaki żal xD
< @edgar_k jeszcze dodał od siebie: zapomniałes o brandzlowaniu się 4K, 60 FPSów, Ultra a potem pytaniu, czy pojdzie na Rivie TNT 2

A co robi przeciętny posiadacz konsoli, który tak długo czekał na swoją ulubioną grę?

  • 52
To taka sama kłótnia jak po co jeździć ferrari jak można usiąść wygodnie w Passacie po niemcu i jechać xD a, prawda tak, że tych drugich poprostu na ferrari nie stać i bolodupią, a jedyny argument na korzyść konsol to cena. Ale ja tam jestem za biedny aby kupować tanie rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@top_czipsy: Masz plusika bo mnie też to męczy, nie rozumiem ciśnienia PCMR do zbawiania świata. Nie wiem o co ten ból dupy, że ktoś chce sobie pograć w "brzydką" grę? O #!$%@? wam generalnie chodzi? Mnie nie przeszkadza, że ktoś zabierze swojej starej kompa do pasjansa i odpali tam Fallouta w 640x480 - miłej zabawy!

Żeby nie było, że przesadzam, PC gaming w całej okazałości: http://forums.cdprojektred.com/threads/37037-Rozdzielczo%C5%9B%C4%87-800x600-lub-640x480

Ale ostatecznie co z tego?
@top_czipsy: Bo prawda jest taka że po next genach oczekiwano znacznego skoku w jakości grafiki nowych gier tymczasem jak konsole spowalniały rozwój tak teraz prawie go zatrzymały. Poprostu są #!$%@? i tyle. Nie raz i nie dwa pamiętam jak zachwycano się rdr czy unchartedem a teraz tego efektu brak. Jedyne co się zmieniło to to że grafika nie jest najważniejsza xd
@streetpunkpl:

Różnica powiedzmy jest taka jak pomiędzy nową Insignią, a nową Astrą. Tylko, że 80% krytykujących jeździ Corsą z 1998. Ciekawostka jest też taka, że części z tych którzy CENIĄ JAKOŚĆ I BEZKOMPROMISOWE DOŚWIADCZENIE nie przeszkadza np. to że są grubi i brzydcy i walą konia do chińskich bajek zamiast spotykać się z dziewczynami. No, ale życie to sztuka wyboru.
@top_czipsy: niby racja i tez zwykle mi wisialy roznice w oprawie miedzy platformami. Ale to co pokazalo F4 to jest po prostu zenada. Nie chodzi tutaj o jakies rozncie w ostrosci cieni, godrays czy filtrowaniu tekstur. Tylko o cos co realnie wplywa na odbior swiata - na konsoli dostajemy kartonowe pudelka bez cieniowania :(
Pobierz lukpep - @top_czipsy: niby racja i tez zwykle mi wisialy roznice w oprawie miedzy pla...
źródło: comment_HZ1NglgU5j4KFh2mv2zS5nCjBC2UtlJN.jpg
@top_czipsy: wśród zwykłych graczy pc też tak jest.
wczoraj czytałem wypociny jakiegoś mirka, który pokazywał jakieś screeny z F4 i podpisywał "TO MA BYĆ GRAFIKA?!?!?! TAK GRY WYGLONDAŁY 23 LATA TEMU!!!!111ondeoneoneone". mam nadzieję, że to był bajt, ale chyba jednak nie był. zamiast po prostu się cieszyć i grać, albo rozczarować i nie grać - takie coś... i jeszcze argument ad grafikum.
@top_czipsy: To jest niesamowite, tu na prawdę są ludzie co będą #!$%@?ć dziesiątki postów przekonująć kogoś, że jest debilem bo gra na konsoli. :D

Ostatnio kupiłem PS4. Mój wybór był bardzo prosty - chciałem sobie siedzieć wygodnie na kanapie z padem i #!$%@?ć w gry w dobrej jakości na TV po kliknięciu jednego guzika on. Kupiłem psa , podłączyłem w 10 minut, cel osiągnięty. Specjalnie dużo czasu na granie nie