Wpis z mikrobloga

Mirasy/Mirabelle
Muszę wymienić dowód osobisty bo mi pękł przez połowę i teraz pytania.
1. Ile to kosztuje?
2. O ile dobrze pamiętam teraz zdjęcia paszportowe? (robiłem dowód ostatnio 7 lat temu)
3. Dostałem też info, że we wniosku lepiej wpisać "zmiana wizerunku" niż "uszkodzenie" bo przy uszkodzeniu mogą zabrać starty dowód od razu...
4. Jak długo czeka się na nowy dowód?
5. I ostatnie, czy dowód można wyrobić w innym mieście/województwie? (O ile mi wiadomo teraz jest globalizacja i w każdym urzędzie miasta można wymienić dowód)

#pytanie
  • 7
@Sanawabicz: za friko, zdjęcie dowodowe jest inne niz paszportowe, ale paszportowe powinno przejść, powiedz nornalnie że uszkodzony, czeka się miesiąc, wyrobisz tylko w miejscu zameldowania ale mogą przesłać do odbioru do innego miasta.
@kmicolo:

Wniosek o nowy dowód złożymy w dowolnej gminie.

- Dowód będzie można wyrobić w najbliższym urzędzie gminy, niezależnie od meldunku. Dotychczas mogliśmy to >zrobić tylko w urzędzie właściwym dla naszego miejsca zameldowania. Nasz nowy dokument odbierzemy w tym >samym urzędzie, w którym złożyliśmy wniosek.

- Wniosek o wydanie dowodu osobistego złożymy na nowym, bardziej przejrzystym wniosku. Prace nad wnioskiem >poprzedziliśmy badaniem, z którego wynika, że obywatele w nowym formularzu popełniają
@Sanawabicz: 1. Kosztuje tyle co fotograf, 20-30 zł
2. Zdjęcia takie jak do paszportu, fotograf będzie wiedział o co b.
3. Poprzednim razem jak wymieniałem dowód to mogłem sobie go zatrzymać, teraz się zmieniło i urzędas zabiera :(