Wpis z mikrobloga

I teraz ja napiszę coś o #xiaomi #mi4c i czasem troszkę do #mi4i się odniosę. Troszkę #android

Mi4c jest w moim posiadaniu, 3GB, zakupiony od @Pirzu który użył do recki #majsterpirzu za 1100zł. Moja dziewczyna ma Mi4i w wersji 2GB pamięci z XFS za łacznie 1030zł. Na pokładzie oczywiście Miui Polska. Polecam tego allegrowicza @Pirzu, tranksakcja przebiegła bezproblemowo jakby ktoś wątpliwości miał ( ͡° ͜ʖ ͡°).Tyle tytułem wstępu.

Wyświetlacz? FHD, to wiadomo, to samo jest w Mi4i, żadnych różnic nie widać praktycznie, robi robotę, wszystko pięknie widać i bezsensem jest ładowanie wyższych rozdzielczości do 5 calowców. Potrafi naprawde sporo bateri wżerać bo jeżeli dam na 100% to cieżko jest do 4h SOT dobić. Wybudzanie dwuklikiem jest fajnym bajerem ale po dłuższym czasie nieaktywności potrafi szwankować (czyt. nie wybudzać się).

Bateria? Nie powala ale też nie jest zły. 3k mAh to pojemność duża patrzac na dzisiejsze standardy ale oczekiwałem że bedzie lepiej. Jeżeli mamy wyświetlacz 100%, WiFi bez usypiania i korzystamy cały czas to SOT nie przekroczy 3.5h. Przy 50% jasności i usypianiem wifi spokojnie można przekroczyć 4h, nawet do 5h dobije (40% + messenger + wifi full zasięg). Wiec nie narzekam. Ładowanie ładowarką 2.4A zajmuje około 2h i 20 minut z czego 50% po równej godzinie, to samo jest z powerbanka 10400mah. Nateżenie ładowania nie przekracza 1.4A. Nie sprawdzałem jeszcze jak jest z oryginalną ładowarką wiec jak ktoś to sprawdzal to dajcie znać bo jestem ciekaw czy bedzie szybciej. Z wynikami SOT jest tak samo na Mi4i wiec wielkich różnic nie ma.

RAM? 3GB naprawde robi robotę. Miałem Moto G 1GB wiec o wielozadaniowości można było zapomnieć. Potem Mi4i było 2 tygodnie (odstąpiłem rozowemu) i już czuć było wyraźną przesiadkę i wyższy komfort użytkowania. 3GB to już jest dla mnie rakieta - na luzie mogę przełaczać miedzy chrome, fb i messengerem a on ani razu nie zmulił ani nie zabił aplikacji. Tak więc warto dopłacić do 3GB mimo że różnica cenowa nie jest duża.

Procesor? Co do działania CPU nie przyczepie się oprócz temperatury. Wszystko płynnie działa, i widać nawet ze szybciej wszystko odpala i włacza w porównaniu do Mi4i. Temperatury? Potrafi być naprawde dosyć ciepły podczas aktualizacji MIUI Polska oraz przy dłuzszym czasie katowania benchmarkiem - temp baterii jak mnie pamieć nie myli nie przekraczała okolic 55*C. Ale przy necie, fejsie, ładowaniu ma zimną/normalną temperaturę bez żadnej grzałki.

Aparat Nie mam się do czego przyczepić, rob naprawde super zdjęcia z przodu i z tyłu. W porównaniu do Mi4i widać, iż Mi4i podbija ISO (jaśniej jest oraz wiecej szumów). Zdjęcia praktycznie wychodzą te same a mówili o tym że aparat jest nowy. Warto zwrocić też uwagę ze w sofcie aparatu c ma wiecje opcji a także stracił duże pole manewru naświetlania zdjęć w trybie ręcznym. Mi4i ma max 2s a Mi4c tylko 1/2s wiec róznica jest (Mi4 potrafi długo naświetlać).

Inne Dotykowe ramki? Bajer, moim zdaniem zbędny, trzeba mocno tapnąć nawet bez obudowy. Czasem zdarzało się ze cofało ekran jak trzymałem telefon więc to wyłączyłem. Przy aparacie też to działa jak gówno - tapniesz, telefon lata i zdjęcia pięknie wychodzą także najlepiej właśnie robić zdjecia białym kółkiem. USB typu C? Fajne, spoko, nawet większa prędkość kopiowania jest ale trzeba poczekać na popularność tej wtyczki - zamowiłem juz adapter z microusb do C na wszelki wypadek. Połączenia, dual sim, smsy działają bez zarzutu, 900MHz jest w paśmie 3G wiec na zadupiach zasięg bez zarzutu. Obudowa grafitowa, widać lekko palcowanie pod światłem ale osobiście uważam że biały w Xiaomi jest mega. Podczerwień działą bez zarzutu, wystarczy aplikacja i można przełącząć każde TV. Głośnik jest całkiem w porządku, standardem jest małe trzeszczenie na max głośności.

Troszke też #pokazzakupy i #recenzja

Ogólnie każdemu bym polecił Mi4c całym sercem :)
źródło: comment_Pa7GWEvQdePY7Bxa6gcLNSOCn640VifU.jpg
  • 41
@xamil54: zrobiłem mały test, na oryginalnej ładowarce i oryginalnym kablu:
5% - 35% po 30 minutach
35% - 50% po 45 minutach
68% po godzinie
92% po półtorej godziny
100% po godzinie i 45 minutach
@xamil54: mam wyłączoną opcje wyłączania wifi w trybie uśpienia, więc nawet bez ładowarki wifi zawsze działa
Moje wyniki zgadzają się mniej więcej z tymi które znajdują się w linku który podałem, więc raczej bym im ufał. ;)
mi sie wydaje ze nie wlaczylo sie szybkie ladowanie (nie przelaczylo z 5v do 9v)


@xamil54: Sprawdzałeś miernikiem czy nie przełączyło czy tak Ci sie wydaje?
Raz miałem taką sytuacje, że telefon ładował się wolniej niż zwykle - nie wiem od czego to zależy. Wydaje mi się, że największa różnica w szybkości ładowania jest od 30 do około 80% - powyżej 80% ładuje już chyba normalnie.
Musisz sprawdzić jeszcze raz może
@iwannagethigh: to samo, dziś ładuję, od 5% do 64% mineła równa godzina ale zauważyłem ze przez kilka minut Ampere pokazywało nateżenie 1.1-1.2A i tel był ciepły i jakby wtedy przerzuciło na 9v i przeszło.
U mnie ładowanie oryginalną ładowarką wyglądało dzisiaj tak:
12:11 - 1% - podłączenie
12:41 - 30%
13:11 - 60%
13:41 - 90%
13:55 - 95%
14:16 - 100%

Telefon ładował się z włączonymi 2 kartami SIM + 3G + WiFi, włączona synchronizacja, w międzyczasie zaktualizowały się dwie niewielkie aplikacje. Do 90% natężenie w Ampere wahało się miedzy 1500 a 1800mAh, później spadło poniżej 1000mAh a ostatnie 2-3% było w okolicach 300mAh.
Wniosek
@iwannagethigh: a teraz zrobiłem tak że odpaliłem wszytsko co żzera aplikacje, podłaczam, wyświetlacza nie usypia i widze że teraz jakby nie przekracza 1.4A na ładowaniu i zaryzykuję stwierdzenie że szybciej się ładuje, zacząłem o 17;55 z 7% zobaczymy jak to bedzie dalej :)