Wpis z mikrobloga

#hardware #komputery #pc #awaria
Otóż moi drodzy zepsuł mie się stary komp. AMD Athlon II X3 445 z kartą geforce 4850. objawy są takie że ok. 7-9 sek. po włączeniu komp się resetuje i tak w kółko... nie potrafi odpalić .od jakiegoś roku w czasie pracy już po załadowaniu win resetował się niespodziewanie, ale nie reagowałem ponieważ zdarzało się to sporadycznie. po otwarciu i odkurzeniu przystąpiłem do odłączania części. Najpierw napędy potem HDD, nadal się resetował więc wykluczyłem zasilacz (Fortron 460W). kiedy odłączyłem chłodzenie procka pasta chłodząca była skruszała. Czy może to być główny powód awarii? czy procek pozbawiony pasty nie uruchomi się i nie wyjdzie poza bios ze względu na temperaturę? podejrzewam jeszcze kartę graficzną. pastę będę miał dopiero za 2-3 dni i nie mam przyjaciół którzy zaryzykują swoim kompem aby naprawić mój żeby sprawdzić poszczególne części. Proszę Mirki nie zamykajcie tematu ze względu na zasilacz z czarnej listy...
  • 8
@w00z: wylaczy sie jesli sie zagrzeje oraz wylaczy sie jesli ma za wysokie napiecie. Obadaj w biosie jakie masz temperatury w spoczynku no i oczywiscie format bylby pewnie wskazany, sproboj moze jakies livecd najpierw odpalic
@Adikson3: nie strasz go od razu formatem, po prostu ma za ciepło
@w00z: pewnie to kwestia temperatur, odkurz wszystko dokładnie i zmień te pastę. Możesz spróbować w biosie przestawic/wyłączyć wyłączanie komputera po przekroczeniu temperatur
wszystko na płycie wygląda legitnie. tą pastę na pewno już wymienię. tylko zastanawia mnie czy temperatura to może być główna przyczyna ale tego się dowiem za parę dni. Jak nie posmarujesz to się nie dowiesz jak mówią.