Wpis z mikrobloga

6040 - 10 = 6030 (według @KontrolaAntydopingowa)

6 062 - 10 = 6 052 (według skryptu)

Tytuł: Star Rogue: Król złodziei
Autor: Currie Evan
Gatunek: Sci-fi
★★★★★★★

Teoretycznie kontynuacja serii "Odyssey One". Książka rozpoczyna nową serię z nowym kapitanem. W pierwszym tomie poznajemy bardziej rasę która kontroluje Drasinów. Bardziej pasuje mi seria "Odyssey One", ale jeżeli chcemy poznać bardziej świat powieści to warto przeczytać.

Tytuł: The Lost Fleet: Beyond the Frontier: Guardian
Autor: Jack Campbell
Gatunek: Sci-Fi
★★★★★★

Wizyta admirała na Ziemi, kolejne intrygi polityków. Seria jakoś traci impet, czyta się coraz wolniej, bardziej ją dokończę dlatego, że jak już się zaczęło to wypada to skończyć.

Tytuł: 2001: Odyseja kosmiczna
Autor: Arthur C. Clarke
Gatunek: Sci-Fi
★★★★★★★★★

Tutaj ciężko mi się wypowiedzieć, mnie książką pochłonęła, nie mogłem się oderwać, ale zdaje sobie sprawę, że nie każdy zostanie nią oczarowany.

Tytuł: Millennium: Zamek z piasku, który runął
Autor: Stieg Larsson
Gatunek: Kryminał
★★★★★★★★★

Mikael Blomkvist i uzdolniona hakerka Lisbeth Salander starają się rozwikłać zagadkę przeszłości, zarówno tą zleconą Mikaelowi jak i tą z przeszłości Lisbeth. O ile nie jestem fanem kryminałów, to od tego nie mogłem się oderwać.

Tytuł: Millennium: Dziewczyna, która igrała z ogniem
Autor: Stieg Larsson
Gatunek: Kryminał
★★★★★★★★★

Tytuł: Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
Autor: Stieg Larsson
Gatunek: Kryminał
★★★★★★★★★

Tytuł: Mówca umarłych
Autor: Card Orson Scott
Gatunek: Sci-Fi
★★★★★★★★★

Kontynuacja przygód Endera. Mijają trzy milenia, dzięki efektom relatywistycznym Ender ciągle żyje, stara się odpokutować za swoje grzechy, za ksenocyd którego cień do tej pory dotyka ludzkość. Książka o wiele lepsza od pierwszej części.

Tytuł: Gra Endera
Autor: Card Orson Scott
Gatunek: Sci-Fi
★★★★★★★★★

Inwazja robali na Ziemię, jedynym ratunkiem jest dziecko, od małego trenowane na wybitnego dowódcę floty. Czy jest on gotowy na swoją rolę? Kawał porządnego sci-fi, czyta się dobrze, polecam.

Tytuł: Otchłań
Autor: Szmidt Robert J.
Gatunek: Post-apo
★★★★★★★★

Zdecydowania lepsza niż poprzednia polska część uniwersum. Czyta się szybko, książka przyjemna. Duży wpływ na jej odbiór ma to, że dzieje się w miejscach po których na co dzień człowiek spaceruje.

Tytuł: Mrówańcza
Autor: Rusłan Mielnikow
Gatunek: Post-apo
★★★★★★★★

Kolejna przygoda w świecie Metro 2033, poza samym Metrem 2033 najlepsza część przeczytana do tej pory. Mam wrażenie, że jest mroczniejsza niż poprzednie części i dlatego bardziej przypadła mi do gustu.

Krótkie podsumowanie ostatnich 5-6 miesięcy, żałuję, że nie mam czasu czytać więcej.

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
MacFlays - 6040 - 10 = 6030 (według @KontrolaAntydopingowa) 

 6 062 - 10 = 6 052 (...

źródło: comment_AWh2nlj9sttlSXE87mZmHkA4WugyUNkV.jpg

Pobierz
  • 11
Dość prosta space opera, nie ma co oczekiwać fabuły na poziomie Odysei, Endera


@MacFlays: Endera? Co prawda oglądałem tylko film, ale jego fabuła wydawała mi sie tak głupia, że szok, a po opiniach o książce, które czytałem jej fabuła wydała mi się jeszcze głupsza. Przecież to taka książka dla gimbów, co myślą, że są mistrzami świata i utożsamiaja sie z głównym bohaterem :)
@szaloneneutrino: Film w porównaniu do książki wypada słabo (moja opinia). Ja osobiście nie odebrałem tej książki jako powieści dla gimbów którzy chcą być tacy jak Ender. Powiem, że warto przeczytać i wyrobić swoją własną opinię. Dla mnie to bardziej powieść o odpowiedzialności za własne czyny. Plus następne części są dla mnie o wiele lepsze.
Dla mnie to bardziej powieść o odpowiedzialności za własne czyny.


@MacFlays: To akurat widać nawet w filmie po tym jak ratuje to kosmiczne jajo, ale to taki motyw czysto telenowelowy.
Ale ja tam jednak nie lubie jak w książkach gwałci się logikę. Wiadomo czasami można trochę naginąć, ale bez przesady, żeby wysyłać 12 letniego gówniarza jako admirała floty, która ma niby ocalić ludzkość. Tym bardziej jak mamy doświadczonego i zaprawionego w