Wpis z mikrobloga

Czołgiem Mirki.

Poszukuję sprawnej metody sprawdzenia, czy interesujący mnie pojazd nie jest obciążony zastawem sądowym.

Czy ktoś z Was weryfikował takie rzeczy przy kupnie samochodu?
Czy korzystaliście pośredników online? Ile to trwało i czy polecacie jakieś firmy firmy?

Z tego co widzę, sposoby na sprawdzenie są zasadniczo trzy:
- mailowo w KRZ- jeśli jednak mam wysyłać zeskanowany wniosek wraz z dowodem wpłaty mailem, to wątpię (może niesłusznie) w jego szybkość i sprawność - KRZ;
- pofatygowanie się na Czerniakowską 100 w Warszawie lub do któregoś z sądów wyznaczonych - jak długo trwa realizacja wniosku?;
- skorzystanie z firm pośredniczących w takim procederze. Wybór tych firm jest spory... Może z Waszych doświadczeń wynika, że któraś działa "bardziej sprawnie"?

Znalezione na szybko... wszystkie, jak jedna, mają strony internetowe wyrwane żywcem z czasów premiery Mody na sukces:
rejestryonline.pl
[rejestrzastawów.pl](http://www.rejestrzastawów.pl/)
opis odnośnika
weryfikacjapojazdow.pl
e-odpisy.pl

Z góry dzięki!

#kupnosamochodu #zastaw #samochody
  • 2
@tomsonyot: Tak, 20 osobiście, a przez pośredników od 50zł. Szukając danych w temacie trafiłem na informację sprzed 1,5 roku, że "za rok" ma ruszyć coś takiego online i za free... nie wiem czy nie właśnie jako element raportu CEPiK (historiapojazdu.gov.pl). Póki co jednak chyba tego brak. :/