Wpis z mikrobloga

@EpicOfWar: podczas nocy muzeów zdarzyło mi się pozwiedzać mury obronne, nie polecam (trasa króciutka, pod dzieciarnię). podziemia rynku są ok (szkielety pod stopami, autentyczne mury, makiety, klimaty średniowieczne i multimedialność) minusem są rezerwacje i irytujące szkolne wycieczki, nadające tempo krokom zwiedzania. z wieży ratuszowej pamiętam długaśne, wąskie, klimatyczne schody, małe okienka i ładny widok na rynek. dom zwierzyniecki jest raczej dla ludzi z okolicy/zainteresowanych aktualną wystawą.
(takie luźne impresje) czemu akurat
@ida_sierpniowa: Jadę do Krakowa i chcę trochę pozwiedzać, no i teraz przeglądam, co warto zobaczyć.
Szczerze, to jedynie historię fabryki Schindlera znam (z literatury), ale pomyślałam, że może coś jeszcze jest wartego uwagi.

Może masz lepszy pomysł na inny obiekt kulturowy w Krakowie?
@EpicOfWar: przy Schindlerze warto zwiedzić MOCAK (sztuka współczesna, nie każdemu się spodoba, ale muzeum jako takie b.fajne, duże i przystępne). rzut beretem Cricoteka (ładny budynek, średnie wystawy, około Kantora). moje ulubione to Gmach Gł. MNK (na nowej wystawie jeszcze nie byłam - nie wiem, czy polecić, te stałe warto pozwiedzać, zwł. Sztukę Polską XX w.), Ciołek ma niesamowity klimat (mroczna sala barokowa z trumienką i muzyczką <3). podziemia wawelu z rotundą