Wpis z mikrobloga

Wybieram się na magistra na PWr i zastanawiam się nad kierunkiem w języku angielskim. Podobno wykładają tam ci sami prowadzący co na polskich kierunkach. Orientujecie się jak to wygląda pod kątem zaawansowania językowego? Zastanawiam się czy sobie poradzę, a myślę, że taka forma studiów byłaby dodatkową możliwością obcowania z językiem.

#pwr #studia #studbaza #pytanie
  • 9
@Chillmos: To niestety nie pomogę. Ale z doświadczenia znajomych(matematyka) problemu językowego nie ma(max miesiąc/dwa przyzwyczajenia, jeśli się w miarę dobrze mówiło po angielsku), ale za to jest problem niższego poziomu - osoby na matmie po angielsku nic nie robiły w porównaniu do "zwykłej". Przy czym matematyka jest dość specyficzna - studia po angielsku i polsku sporo różnią się programem.
@matematyk-teoretyk: Różnią się programem oficjalnie czy po prostu poruszane są inne zagadnienia przez prowadzących? Przeglądając mój program studiów mam identyczne zajęcia jak w języku polskim. No i właśnie zastanawiam się jak to będzie wyglądało, czy faktycznie mniej się będzie robić, czy przez palce będą na studenta patrzeć.
@aikonek: Dokładnie o to mi chodzi. Możesz coś więcej powiedzieć na ten temat. Czystą elektroniką interesuję się tak pi razy oko, ale aż tak dużej wiedzy nie mam i tylko kilka większych projektów sam wykonałem. Bardziej mnie interesuje propagacja fal radiowych, anteny, systemy GSM/LTE, satelity i ogólnie metody przesyłu danych, a przede wszystkim pomiary PEM.