Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanie. Z komputerów jestem zielony. W pracy mamy Neostrade, ale coś się zepsuło i nie śmiga. Router mamy dobry. Każdy komputer jest połączony kablem z routerem. No i teraz mam pytanie. Internet jest potrzebny "na gwałt", a technik w tym tygodniu się nie pojawi. Mam kupić router z internetem mobilnym na USB. Da się go jakoś podłączyć do jednego komputera tak, żeby wszystkie komputery w sieci LAN miały internet? A jak nie to jakoś wysłać sygnał przez WiFi do routera i wtedy po kablach pójdzie do każdego komputera? Może to głupie pytanie, ale się nie znam, a mam jutro to jakoś ogarnąć.

#pytanie #informatyka #komputery #siecikomputerowe #wifi #lan #wincyjtagow
  • 7
@Citroen: za rmodem GSM na USB zapłacisz więcej niż za router ADSL który znajdziesz w każdym sklepie komputerowym. Mniej czasu stracisz też na konfigurację. To o czym mówisz jest możliwe do zrobienia ale nie od tak przez osobę która o tym nie ma pojęcia. Po pierwsze sprawdź ten obecny router. Jaki jest problem. Jak brak synchronizacji to sprawdź kable. Ogólnie musisz się znać trochę na diagnostyce aby zobaczyć gdzie tkwi problem,
@Gooma: W linii, to już stwierdzono. Szefostwo kupiło 4 różne routery (nie wiem po co), żeby stwierdzić, że to jednak wina po stronie Orange. Raz net jest, raz nie ma. No i zanim przyjdzie człowiek, który to ogarnie to mam kupić router USB i "cena nie gra roli". Router ADSL jest i to sprawny (nawet 4 routery). Chciałem jakoś puścić internet na jednego kompa i potem tym routerem jakoś go udostępnić
zapłać informatykowi lub kombinu sam - da się grać w Starcrafta na kablu od myszki więc można też rozdzielić łącze z jednego kompa