Wpis z mikrobloga

Szukam nowego telefonu za cenę do 700cbln. Już miałem brać Moto G3, gdy trafiłem na Huawei P8 Lite i teraz nie mogę podjąć decyzji. Nie zamierzam grać w jakieś bardzo wymagające gry. Telefon potrzebny mi jest głównie do internetu, trochę muzyki, czasem jakieś filmy na youtube. Przede wszystkim chciałbym, żeby telefon działał płynnie bez ścinek przy używaniu podstawowych aplikacji (nie, nie chce Windows Phone'a). Chciałbym ładować telefon co drugi dzień, a w Motce jest znacznie mocniejsza bateria - niby o jedynie 270mAh, a w praktyce trzyma ponoć znacznie dłużej. Do tego wodoszczelność i lepsza ochrona wyświetlacza Gorilla Glass 3, podczas gdy w Huawei podobno jakieś szkło hartowane noname, ale nie wiem, czy w ogóle coś jest tak naprawdę. Za to w Huawei ma mocniejszy procesor oraz 2x więcej RAM'u i pamięci wewnętrznej. Co byście wybrali? Może jakieś inne propozycje w tej cenie?

#android #telefony
  • 14
@MRacheron: Trochę się boję szczerze mówiąc. Niby za tę samą cenę dostaję telefon o parametrach o klasę lepszych, ale niestety kosztem krótszej gwarancji. Znajomy ma redmi note 2 i ma problemy z łączeniem z siecią. Chyba daje się we znaki brak obsługi jednego z pasm.
@martina20: Troszkę za duży kloc dla mnie :) Chciałbym móc od biedy obsłużyć go jedną ręką. Muszę się zastanowić, czy warto w moim przypadku zaryzykować kupno chińczyka ze względu na jego wydajność kosztem gwarancji i serwisu, bo chciałbym, żeby ten telefon posłużył mi ze 3 lata.

A wracając do podstawowego pytania: Moto G3 1GB RAM czy P8 Lite?
@takinick: zależy od sposobu użytkowania i obciążania. Wzięłabym chyba Moo G3, bo mimo 2 GB RAM, nie przekonuje mnie bateria P8 Lite.

A z gwarancją Meizu i Xiaomi nie ma już w Polsce problemów. Są serwisy i rekomendowany dystrybutor.