Wpis z mikrobloga

Potrzebuję wiertarko-wkrętarki do prac domowych pokroju skręcania półek, skrzynek, sztachetek w płocie drewnianym, od czasu do czasu jakiś nieduży otwór (do 13 mm) w metalu czy w ścianie z pustaków. Używana będzie raczej sporadycznie, nie na co dzień.

Poza wiertarko-wkrętarką chciałbym też uposażyć się w szlifierkę kątową i zestaw kluczy nasadowych (taki z super treszczotką).

Narzędzia do użytku sporadycznego, tak jak powyższa wiertarko-wkrętarka.

Oczywiście jeśli w tych wymogach mieści się coś tańszego i całkiem przyzwoitej jakości to chętnie wezmę. Czy jesteście w stanie pomóc mi dobrać coś wartego uwagi?

Budżet jaki mam na te wszystkie rzeczy to 1000zł.

#elektronarzedzia #budownictwo
  • 37
@czuraj:

Wiertarko wkretarka: SPARKY 10,8V okolo 350zl

Szlifierka katowa: makita 5030 - okolo 250zl.

Zestaw kluczy Neo Spline 72 elementy: okolo 300zl.

Najlepsza jakosc do ceny.Co do wkretarki z Jula,mialem w reku...zla nie jest tylko jesli sie zepsuje to dymasz do Juli ktorej np. u mnie w miejscowosci brak.
@czuraj: Zaraz Ci podrzuce linki, tylko powiedz mi:

1. 13 mm czy do 10 mm moze być?
2. super treszczotka, chodzi Ci o prezycyjną czy wytrzymałą grzechotkę?
3. Jakie duże miasto masz koło siebie?
@marcho87: Może być do 10mm. Super zostało tutaj użyte "ot tak". Po prostu potrzebuję porządnie wykonanej, którą będę mógł sobie pokręcić i nie martwić się, że po 5 użyciach będzie miała luzy i będzie do wyrzucenia. Zdecydowanie więc możliwie jak najbardziej wytrzymały i dobry jakościowo sprzęt. Moim ogromnym miastem jest Białystok ;)
@czuraj:

Wkrętarki:

10 mm uchwyt
Sparky* - dla zaawansowanego majsterkowicza
Metabo - do profesjonalnego użytku

13 mm uchwyt
Ryobi - dla zaawansowanego majsterkowicza
Macallister - dla zaawansowanego majsterkowicza

i na początku marca na bilbordzie Castoramy będzie wiertarko-wkrętarka Makita 18V z udarem mechanicznym poniżej 600 zł - jakościowo lepsza od powyższych, ale mniejsza pojemność akumulatorów - do profesjonalnego użytku

Szlifierka kątowa

Makita GA5030 - w Casto za około 250 zł - do
@marcho87:

Zwiedzam Allegro i widzę mniej więcej takie zestawy YATO i Neo:
Yato
Neo

Cenowo wychodzi o praktycznie o 100zł mniej od Magnussona. Pytanie czy tych 100zł nie wpakuję w nową grzechotkę, bo stara się zepsuje?

Prawdę mówiąc spodziewałem się zobaczyć szlifierkę BOSCH GWE 850 CE (link).

Cenowo podobnie, a posiada regulację obrotów. Warto?

O Metabo słyszałem same dobre słowa, a wygląda na dość lekką i poręczną. Z 13mm
@czuraj: Klucze - 169 zł, szlifierka kątowa - 129 zł, wkrętarka - 369 zł, wiertarka udarowa - 249 zł daje kwotę 916zł, więc zostało ci jeszcze 84 zł, za które możesz kupić ewentualnie jakieś wiertła. :) Ogólnie rozdzieliłem wkrętarkę i wiertarkę, ze względu na to, że czasami zamiast pustaka jest beton i wtedy kaszanka. Testowane na DeWalt DCD985M2, który nie dał sobie rady z żelbetonem. Poza tym zawsze to więcej urządzeń.
@czuraj: zestawy z neo i z yato zl, ktore podeslales w casto są tańsze (odpowiednio 168 zl 157 zl), natomiast magnusson ma dół ten sam jeśli chodzi o elementy, a góra to dodatkowe nasadki czyli łącznie 94 elementy.

do 100 zł kupisz solidne grzechotki bez problemu.

co do wkrętarki makity, to będzie ten model, tylko nie wiem czy w walizce są akcesoria.
@Boyzee: @czuraj: sprzęty, które polecił boyzee to jakość głównie na potrzeby domowe dla majsterkowicza niezaawansowanego i oprócz wkrętarki to nawet spoko wybór. Wkrętarka z boscha ma aku ni-cd, a te łatwo uszkodzić, szybciej tracą na pojemności od li-ion i są większe/cięższe.