Wpis z mikrobloga

Mirki, dostałem rozkmine do rozkminienia w #studbaza :
Jesteś w posiadaniu dysku który przetrwa zbliżającą się apokalipse. Taki to dysk, że możesz tam zapisać radę składającą się z dwóch zdań dla tych co im się przeżyje. Dwuzdaniowa wskazówka, jak teraz mają się ogarnąć, żeby odbudować ludzkość.
myśle że #pytaniedoeksperta od #survival

pomóżta
  • 13
@jast: tylko, że jak będą w stanie odczytać dysk to już dawno po etapie kiedy tego co napisałeś nie będą wiedzieć. Ja bym raczej celował w coś genetycznego, obecna wiedza na temat leczenia raka czy może coś z ostatnich odkryć kosmicznych. Żeby tutaj zaczęli tam gdzie my skończyliśmy.
@tony_soprano prowadzący określił to jako "special (low memory) device (that will survive the destruction of humanity)" Polecenie dotarło mailowo, bez szczegółów. Tyle, że muszą zaczynać od epoki kamienia.
@slaw99: ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kombinowałem, że żeby odbudować ludzkość to fajnie byłoby ograniczyć śmiertelność. Drobnoustroje w banalnych infekcjach wykosiły zastraszającą ilość ludzi, więcej niż spektakularne epidemie. Środki by im zapobiegać były banalnie proste, do zastosowania już w neolicie, a jednocześnie ludzkość potrzebowała jakiejś absurdalnej ilości czasu by do tego dojść (po prawdzie i dzisiaj nie natrudziłbyś się, żeby znaleźć w przychodni lekarza (!) który mycie rąk