Wpis z mikrobloga

KRÓTKI PORADNIK DLA ZIELONEK INTO LINUXY I ZAKŁOPOTANYCH WYBOREM DYSTRYBUCJI:

1. Masz kilkuletniego laptopa/stacjonarkę i chcesz postawić na darmowy POWTARZAM DARMOWY system zamiast szpiegującego Windowsa?
2. Nie jesteś pewien co wybrać, by dobrze zacząć przygodę z jąderkiem Linuxa?
3. Chcesz, by wszystko działało szybko i sprawnie?
4. Zależy Ci na tym, aby nowy system wyglądał podobnie do Windowsa?
4,75 Chcesz mieć szacun na dzielni i rwać laski przez podryw na Archa?
6. Nie pogardzisz dostępem do prawie każdego programu wydanego na jakąkolwiek dystrybucję?
7. Nie jesteś AMEBĄ UMYSŁOWĄ i masz IQ większe od swojego buta?
8. Nie pogardzisz możliwością prawie całkowitego dopasowania systemu pod siebie?
9. Lubisz zielony kolor i górę Kilimandżaro?

Jeśli spełniasz 0 i więcej punktów, to super się składa BUM BUM BUM. Mam tu dla Ciebie super dystrybucję opartą na legendarnym w linuksowym środowisku Archu Linuxie. Postrach Ubunciarzy, Mintowców i Debianowców. Fedora nawet ze swojej nory nie wychodzi.

>>>>>> TO MANJARO XFCE <<<<<<


Jest szybka jak Arch Linux, ma repozytorium z Arch Linuxa i ma świetny instalator, dzięki, któremu nawet małpka kapucynka z jednym okiem ją zainstaluje. Ale to nie wszystko, ma też świetny system aktualizacji sterowników i jąder. Nie bądź ofiarą - zainstaluj Manjaro!

Strona dystrybucji - ENG
Polska strona i forum

Pobierz AvalonYuuna - KRÓTKI PORADNIK DLA ZIELONEK INTO LINUXY I ZAKŁOPOTANYCH WYBOREM DYSTRY...
źródło: comment_kGmzSVnIlW04UeUofMmuBa8Z2jyB1qLl.jpg
  • 77
czytników jest do wyboru do koloru - WYSTARCZY SOBIE JAKIŚ INNY ZAINSTALOWAĆ


@AvalonYuuna: nie po to chce sprawny system zeby go instalowac a potem szukać programów i doinstalowywac bo te ktore sa są z dupy

Wystarczy pl lang pakiet zainstalować i ustawić słownik -.-


@AvalonYuuna: nie działało. Na xubuntu też raz tak miałem. Raz to działa i sprawdza błedy a raz nie. Mint ma libre i sprawdza błedy od startu
ma repozytorium z Arch Linuxa


@AvalonYuuna: I tu się mylisz ;)

To ensure continued stability and reliability, Manjaro utilises its own dedicated software repositories. With the exception of the community-maintained Arch User Repository (AUR), Manjaro systems do not –and cannot– access the official Arch repositories. More specifically, popular software packages initially provided by the official Arch repositories will first be thoroughly tested (and if necessary, patched), prior to being released to
@CaptainBryant: @Obserwator_z_ramienia_ONZ:
A czy przy Mincie nie macie konfliktów w nazewnictwie pakietów jak macie pomieszane repozytoria Ubuntu/Debiana z repozytoriami Minta?

Co jak co, ale duże czy "kanoniczne" dystrybucje jak Debian, (*)Ubuntu, Fedora, OpenSUSE mają też sporą bazę dodatkowych repozytoriów w której pakiety są podporządkowane tym podstawowym doinstalowanym repozytoriom.
@AvalonYuuna: Zainstalowałem na PC, jedyna gra w którą chcialem grać to Counter strike. Zacinał na niej ( ͡° ʖ̯ ͡°) Zainstalowałbym na laptopie zamiast elementary, ale nie mogę. Coś się popsuło i albo nie potrafie bootowalnego penka zrobić albo nie wiem