Wpis z mikrobloga

Mam pytania o #drony #h8mini, czy jak będę miał dwie sztuki to będą działać bez problemu razem, czy będzie jakiś konflikt? W jakimś poście wyczytałem, że są wersje mode 1 i mode 2, o co w tym chodzi? Gdzie obecnie kupić je najtaniej? Dokupiłbym też zapasowe śmigła i baterię. Czy może polecacie coś innego dla kogoś, kto w życiu dronem nie latał i chce jedynie obczaić czy to fajne? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#chinskiecuda #aliexpress #gearbest
  • 7
nie będzie problemu tylko musisz je włączać kolejno - tzn jeden pad z jednym dronem tak żeby się "połączyły" i dopiero wtedy włączasz drugiego i łączysz z drugim padem...bo można połączyć 2 na raz pod jeden kontroler ( ͡° ͜ʖ ͡°) - testowałem w ramach ciekawostki :)
@Xava: a czy jest jakiś standard lub któryś z układów jest powszechniej stosowany? Nie mam pojęcia czy wolę mode 1 czy 2, jeśli to ma jakieś znaczenie to jestem praworęczny. Pytam o powszechność na wypadek gdybym np miał okazję polatać innym dronem, gdzie układ będzie odwrotny to pewnie nie nic nie ogarnę.
@pebcio: Większość używa mode 2.

W stanach mode 1 też coraz mniej popularny. No i radio mode 1 można przerobić na mode 2 i odwrotnie (zazwyczaj się da)