Wpis z mikrobloga

Wrzucam obiecaną fotkę z miejsca obserwacji. Trochę spóźniona, ale zająłem się składaniem i ustawianiem sprzętu. Obserwacje były świetne. Nawet nie wiem jak dużo obiektów widziałem. Wiem tylko, że przesiadka z 8" na 14 to jest przepaść, nawet przy zaparowanym lustrze wtórnym i dość ukurzonym głównym. Muszę zaopatrzyć, a w sumie uszyć, bo materiały już mam, czarny pokrowiec na rurki.Próbowałem wyłapać bydle IC1011, niestety zaparowane LW to uniemożliwiło. Tymczasem idę odespać nockę. Dobranoc Mirki/Mirabelki( ͡° ͜ʖ ͡°)
@gosurosu :)
#astronomia #kosmos #obserwacje #teleskop
Pobierz AstroMat - Wrzucam obiecaną fotkę z miejsca obserwacji. Trochę spóźniona, ale zająłem...
źródło: comment_q1RrUFTSmxRRKuY7f9A6DYbujg6xKmaV.jpg
  • 4
@krawat: zapomniałem o łańcuchu ale NGC4565 była genialna. Ciemne pasmo przeszywające galaktyke, która była niemal na styk w okularze (na długość). I te kolorowe (niebieskie) planetarki.... w kwietniu zlot w Bieszczadach mam nadzieję że pogoda dopisze, wtedy 14" pokaże na co ją stać :D
@AstroMat: ja w kwietniu nie dam rady być niestety, może Jodłów jesienią, jeśli to wypali.
No, 4565 to niesamowity obiekt, perełka przegapiona przez Messiera (jak wiele innych zresztą), która w dużym lustrze naprawdę zaczyna przypominać zdjęcie.
@Jakubaty: Z wielu powodów np. Ogromna degradacja obrazu, ten teleskop potrzebuje ciemnego nieba, widzsisz malutki wycinek nieba. Wql nie patrzy się przez teleskop przez okno z w najgorszym wypadku na balkonie i to z regoly tylko planety i Księżyc, ale to nie taka krową wielką ( ͡° ͜ʖ ͡°)