Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki!
Chciałam Wam opowiedzieć jak z jednej strony odzyskalam wiarę w ludzkość a z drugiej strony się wpienilam jak nie wiem co!
Chodzę do drugiej klasy #licbaza i działam w samorządzie szkolnym. Wczoraj zorganizowaliśmy loterie fantowa i licytacje żeby zebrać pieniądze dla naszej chorej koleżanki

( więcej tutaj http://www.wykop.pl/wpis/16969335/drogie-mirki-dzis-nie-bedzie-wpisu-z-serii-rozowyk/ ).

Udało nam się zebrać wiele naprawdę świetnych i cennych (dla uczniów ) rzeczy na licytacje, bransoletki i kosmetyczki od projektantów, dzień rządzenia szkoła, płyty, zwolnienia z kartkowek itp ;) )

jedna z cenniejszych rzeczy był kurs maturalny z j. polskiego wart 1560 zł a cena wywolawcza to było 30 zl. Najpierw Licytowaly go dwa #rozowepaski z czego jeden z nie za bogatej rodziny i możliwość wylicytowania kursu za cześć pełnej kwoty jest dla niej jedyna szansa by na niego pójść (a poziom bardzo wysoki).

W pewnym momencie do licytacji dołączył się Ksiądz. Księża są różni, jedni dobrzy, inni źli, ale nie o to tu chodzi. Przelicytowal oba #rozowepaski, dał za kurs dużo pieniędzy i... oddał go temu biednemu różowemu pokrywając 100% kosztów.
Dziewczyna się popłakała ze szczęścia, wszyscy w szoku, gest moim zdaniem piękny. Ale... gdyby to się tak miało skończyć to nie pisała bym tego ze się wpienilam. Dziś na korytarzu słyszałam rozmowę trzech różowych. Dwie z nich zachwycone ze ktokolwiek ma tak dobre serce by dać Bardzo Dużą Sumę nie dość ze na pomoc dla Natalii to jeszcze pomoc przy tym komuś biednemu. Na co trzecia stwierdziła że zachował się jak dupek, jeśli już to powinien to zrobić anonimowo (na licytacji na sali gimnastycznej? Ciekawe jak )i ze na pewno zrobił to żeby przemacac te dziewczynę...

powiem Wam ze miałam ochotę coś jej zrobić. Kurcze człowiek chce być dobry, chce za swoje pieniądze pomoc innym, chce pomóc komuś wyzdrowiec a jeszcze komu innemu spełnić marzenia o studiach a i tak jest zmieszany z błotem. Eh to tyle, przepraszam ze tak długo ale musiałam się gdzieś uzewnetrznic.

Przy okazji bardzo was proszę o pomoc dla Natalii. Każda złotówka się przyda!

https://www.siepomaga.pl/nataliakaczynska

#truestory ##!$%@? trochę #logikarozowychpaskow i #rakcontent
  • 20
@Dextra: takie coś nazywa się w spcjologii egalitaryzm zawistny. Nie chodzi o to żebym "ja" miał/a lepiej, ale żebyś "ty" miał/a gorzej. Taki mechanizm funkcjonuje w całym naszym społeczeństwie, od najniższych do najwyższych warstw społecznych i jest w nas głęboko zakorzeniony, przekazywany z pokolenia na pokolenie.
Dwie pierwsze dziewczyny dają świetny kontrast do tego. Zareagowały jakoś na słowa tej trzeciej czy już nie slyszalas?
@woyteczek: to też byla dobra beka bo najpierw obie mówiły ze ksiadz zachował sie super, ale jak tamta go skrytykowała (chyba byla przywodca stada ) to jedna z nich tez stwierdziła ze na 100% zrobil to żeby zamacac.
Normalnie bym się wtracila w rozmowę, ale musialam stamtąd iść ( ͡° ʖ̯ ͡°).
@pieczarrra: to kurs przygotowujacy do matury z polskiego na caly rok. Jak chodzisz na korki raz w tygodniu to placisz za nie powiedzmy 50 czy 40 zl za godzinę, tu za serio wysoki poziom (przygotowywałam sie tam do olimpiady ) i ponad 60 godzin kursu płacisz 1560. A uczy tam jedyny w naszym mieście profesor polonistyki i jednocześnie egzaminator maturalny, wiec wydaje mi sie ze jest to jednak warte swojej ceny
@Dextra: co do księdzów to w lutym mieliśmy zawody w piłkę ale nasz wfista nie mógł i szukaliśmy nauczyciela który z nami pojedzie i co ? pojechaliśmy na zawody z Ojczulkiem, szybko przebrał się w wyjazdowe czarne spodnie, założył sandałki na swoje bose stopy i wyruszyliśmy w drogę po 3 miejsce