Wpis z mikrobloga

Mireczki, wiecie może jak naprawić taką książkę? Strony nie są zszyte, tylko przyklejone brzegiem do okładki. Zaczęło się od jednej strony, a teraz praktycznie cała książka mi się rozkleja (,) Czytałam o specjalnych taśmach do naprawy książek, ale one się chyba nie nadają do naprawy takiego typowego podręcznika z klejonymi stronami ( ͡° ʖ̯ ͡°) Raczej też nie ma sensu iść do specjalisty od takich rzeczy, bo to nie jest żadne cenne dzieło literatury, zwykły Halliday. pomuszcie
#pomocy #ksiazki #naprawa #diy
hhnks - Mireczki, wiecie może jak naprawić taką książkę? Strony nie są zszyte, tylko ...

źródło: comment_kAzH8kJS1PBSdmRHBS7TQDJ8N0a4r2oM.jpg

Pobierz
  • 21
@hhnks: Introligator - nie wiem czy jeszcze ktoś wykonuje ten zawód, zrobi za 5-10zł. Tego nie naprawisz, bo jak - kiedy to klejone maszynowo...
Zrobić dziury przez całość ewentualnie - wiertarką ? - i dać jakiś drut, oring, klaser...
@agaja Miałam styczność z tym dwutomowym oldskulowym wydaniem ( ͡ ͜ʖ ͡) Szczerze mówiąc stare wydanie i wydania najnowsze to całkiem inne podręczniki. CAŁKIEM :l
@agaja: Wygląda jakby ktoś #!$%@?ł z biblioteki, taka właśnie biblioteczna okładka ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
@hhnks: Poszukaj w Internecie, nie wiem czy mieszkasz w większym mieście, ale całkiem możliwe, że ktoś się tym jeszcze trudni.
@agaja: nowe składa się z 5 tomów, tematyka oczywiście ta sama, ale o wiele więcej treści, bo jest napisane prostym językiem, dużo tłumaczenia 'łopatologicznie', żartów o pierogach i obrazków z czarnymi fizykami rzucającymi arbuzem z kosmosie. Serio, to jest już inna książka XD
@hhnks: mój brat kiedyś wspominał o jakimś introligatorze dobrym i tanim.nie pamiętam gdzie:p Ale chyba między UP, a placem inwalidów gdzieś :p
Spytam go jutro, jeszcze bedzie pamiętał, to jak czegoś się dowiem to Ci napisze :)
@hhnks: jakiś elastyczny klej, dobrze się tu sprawdza zwykły butapren. Jeśli książka nie rozpadła sie na dobre, to pomaluj dostępne krawędzie stron cienką warstwą, książkę zamknij, , przyciśnij czymś ciężkim, ew. wypłynięty klej delikatnie zetrzyj i zostaw do wyschnięcia.
Jeśli całość już się rozsypała albo ledwie trzyma się kupy, to oderwij okładkę całkiem, środek ułóż równo, złóż razem z dwiema deseczkami tak, by grzbiet wystawał na jakieś 1-2mm spomiędzy ich krawędzi,
Introligator - nie wiem czy jeszcze ktoś wykonuje ten zawód


@Dezynwoltura: Są, tylko musisz wiedzieć gdzie szukać. W Gdańsku jest dobry ziomek, stara szkoła, oprawiałem u niego magisterkę i za 30% więcej niż w punkcie ksero wyszło mniej więcej 1000x lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@agaja dzięki wielkie :) zorientuję się czy (i za ile) Zbigniew da radę naprawić książkę
@Jarek_P o takiego wytłumaczenia krok po kroku nie mogłam znaleźć, dzięki :D jak introligator nie da rady, albo naprawa przekroczy wartość książki to sama się zabawię ( ͡° ͜ʖ ͡°)