Wpis z mikrobloga

@Owner: Nie ma jednej recepty. Zależy od branży :)
Moje firmy były w 3 branżach. Dwie z nich wcześniej miałem rozpoznane i nawiązane kontakty, więc firma to tylko formalność.

Jeśli chodzi o nowy pomysł, to po 3 miesiącach firma zarabiała, po roku zwróciła się inwestycja.

Jeśli chodzi o formalność założenia firmy - to też zależy - jeśli zwykła DG 1osobowa to 1 dzień, spółka trochę dłużej.
@Owner Przekonaj się czy zarobisz - zrób mały biznes plan - to chyba podstawa.
Nie musi być książkowo - wystarczy, że wyliczysz koszty, przychody i uwzględnisz w tym podatek.
Ja zawsze liczę wskaźniki w 3 wariantach - optymistycznie, pesymistycznie, przewidywanie i na podstawie tych trzech wyliczam jeszcze dodatkowo średnią ważoną (Wave)
Najlepiej miesięcznie - bo najczęściej miesięcznie masz obciążenia.

Sprawdź sobie też tablicę SWAT (chyba tak to się nazywało).
Dobrze to sobie
@abakusso: Teoretycznie tak, praktycznie klienci marudzą i marnuj czas, ale mimo wszystko trzeba zacząc to pchać do przodu, bo nie obudzę się pewnego dnia z już działającą w pełni profesjonalną firma ;p
@normanos: pytanie mam do ciebie, bo IT widzę.
Kojarzysz może czy to prawda ?
Osoba, która tworzy na zamówienie strony internetowe, nie musi rejestrować działalności gospodarczej. Może to robić na podstawie umowy o dzieło lub zlecenia.
@Owner: Obejrzałem Twoje wpisy. Chyba nie masz konkretnego pomysłu na biznes. Wpierw wymyśl coś konkretnego, bardzo konkretnego - i pomyśl dlaczego Twój produkt/usługa będzie lepszy od innych albo jaką będziesz miał przewagę konkurencyjną na rynku.
Przewaga konkurencyjna - to jest klucz. Możesz robić to samo co inni, ale coś inaczej, coś co sprawi, że klienci stwierdzą, że jesteś lepszy.
Widzę, że MLM Cię ciągnie - to gówno i iluzja.
@abakusso: Konkretnie to ja muszę mieć najpierw czas dla siebie ;)
Przewaga konkurencyjna dokładnie tego mi brakowało do przekonania dzisiejszego klineta;p
MLM nie lubie i nie lubie ludzi go stosujących, preferuje bezpośrednie i konkretne działania.