Wpis z mikrobloga

Uwielbiam rynek używanych części samochodowych. Rozstrzał cenowy przyprawia o zawrót głowy, ale to co się wczoraj #!$%@?ło przerosło nawet moje oczekiwania. Składam do kupy Vectrę C FL i potrzebowałem wahacz tylny wzdłużny lewy, bo okazało się, że się lekko wygiął po strzale. Zamienników brak, więc dzwonię do zaprzyjaźnionego ASO z nadzieją na sensowny wymiar kary, ale tam lipa - 550 zł netto.
No cóż. Nic nie szkodzi mi by zadzwonić do zaprzyjaźnionej dziupli z Oplami. Krótka gadka, towar jest na stanie, podobno nawet w niezłym stanie. Kulturalnie pytam ile za to cudo sobie życzą, a po drugiej stronie słuchawki spokojny głos rzecze - dasz 10 zł i będzie git.
Co lepsze ów wahacz był w perfekcyjnym stanie, a tuleja nie wykazywała żadnego zużycia.
A już myślałem, że kompletne drzwi za 100 PLN to był dobry deal ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#coolstory #sprzedamopla #motoryzacja
  • 8
@valdo: Vectra C i Mondeo III to są chyba najpopularniejsze w częściach. Jest tyle przywiezionych anglików, że tanich części starczy na długo ( ͜͡ʖ ͡€)
@mikii77: Akurat Vectra C i tanie części nie do końca idą w parze. O ile mechanicznie jest dość tanio (ale to w każdym aucie popularnym jest taka sama sytuacja) o tyle blacharka kosztuje fortunę, a dostępność części w dobrej jakości jest praktycznie zerowa.
@mikii77: To tylko na pozór tak wygląda. Zderzak przedni do polifta - 450 - 700 zł (za sensowny stan), zderzak tylny 300 - 500 zł, drzwi 250 - 400 zł, a to i tak w większości do malowania.
Jeszcze większy problem z reflektorami, bo trafić na europejskie za mniej niż 300 zł szt. to naprawde wyczyn.
@valdo: ja znowu zawsze się #!$%@?, bo mamy auto złom dobrze zaopatrzony, ale za to z dobrym cebulakiem.

Niestety często musiałem mieć coś na już, bo robiłem auto weekendami u rodzicow a na tygodniu 300km dalej byłem.

No i tak np piasta (ze zwrotnica co jej nie potrzebowalem) 100zł. na allegro nowa 50, uzywana ze 20 xD
przegub uzywany 100, na allegro uzywane za grosze, nowe od 70.
i tak kilka