Wpis z mikrobloga

Mirki, jest jakaś szansa na załapanie się na jakieś praktyki/staż w wakacje na jeden miesiąc dla kogoś kto programuje od jakichś 2 miesięcy w Javie? Na razie znam same podstawy (ify, switche, pętle, typy zmiennych, konstruktory, polimorfizm, dziedziczenie - m. in. te podstawowe pojęcia ogarniam już w stopniu pozwalającym na użycie ich w moich "programikach").

Wstępnie myślałem o stażu przez cały sierpień, więc jeszcze jest trochę czasu, mogę się douczyć tego i owego. Z miast preferowałbym Wrocław, Leszno lub coś pomiędzy nimi dwoma, no ewentualnie troszkę dalej (promień 70 km od Rawicza).

O wynagrodzeniu na razie nie myślę, bo nie wiem, czy bym tam bardziej zawadzał niż pomagał, ale miło by było gdyby chociaż koszty dojazdów się zwróciły. :D Aha, potrafię korzystać z Google i chyba dość dobrze (wystarczająco do bezproblemowej komunikacji) znam angielski.

  • 21
@Ruthan: jeśli to co opisałeś zajęło ci dwa miesiące to srogo watpię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I jak nauczyłeś sie typów zmiennych? Wkules na pamięć flota, int i String?
@Ruthan: jak będziesz miał dobre portfolio to pewnie tak ( ͡º ͜ʖ͡º)

O wynagrodzeniu na razie nie myślę, bo nie wiem, czy bym tam bardziej zawadzał niż pomagał, ale miło by było gdyby chociaż koszty dojazdów się zwróciły


Jeśli nawet nie masz portfolio to kobinuj ze stażem organizowanym z urzędu pracy, nie jestem specem, ale można zorganizować staż, który opłaca urząd skarbowy, ale musisz być zarejestrowany
@programistalvlhard: No cóż, ewentualnie będę rozglądał się za czymś takim, jak miesięczne okażą się niemożliwe.

@M4ks: Haha, no nie powiem, dziennie po 8h na nauce nie spędzałem, może po 1h-1,5h wychodziło (łącznie z pisaniem własnych śmiesznych badziewi), ale będzie rosło, bo w szkole coraz większe luzy. ( ͡ ͜ʖ ͡) No z typami zmiennych to chodzi mi o to że wiem jak wyglądają, do czego
@Ruthan: nie tylko do zmiennych, czyli służy tez do zmiennych? Czego sie człowiek dowiaduje po latach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Szczerze - nauczenie sie prostego języka to jest banał. Sekret tkwi w bibliotekach, umiejętnościach i myśleniu.
@M4ks: No tak, też do zmiennych. :D Daj już spokój noobkowi, staram się tu nie wypaść na debila przy Was i widzisz jak idzie. :P Rozumiem to, każdy student mnie wygryzie, na razie jestem prawie że kompletnym zerem w temacie, ale w końcu od czego są praktyki (chociaż pewnie lepiej się bez prawie żadnych skillsów na nich nie pokazywać. Dlatego też pytam się tutaj was zawczasu jakby mogło to wyglądać).
@Ruthan: Mozesz byc bezrobotnym do czasu podjecia nauki ponownie moi znajomi tak robili, zreszta zapytaj o to w swoim urzędzie pracy. oficjalnie jesteś uczniem do czasu do kiedy masz podbita legitymacje ale mozesz rownie dobrze pójść i zatejestrowac sie jako bezrobotny, bo gdybyś nie poszedl na studia to i tak musisz to zrobić. wiec mozesz pojsc teraz zarejestrowac sie jako bezrobotny i pojsc na staż, potem z niego zrezygnować ze wzgledu
@michael94: Jestem teraz w technikum w 2 klasie, nie będę kombinował, zrobię to średnie normalnie. ;) Praktyki sobie chyba jednak podaruję w tym roku, bo słowa kolegów trochę ostudziły mój zapał. Ładnie się przygotuję na przyszły rok na wakacje i będzie git.
@Ruthan: Nie chcę Cię zniechęcać, nie traktuj też mojej wypowiedzi personalnie, ale moim zdaniem, potrafisz jeszcze zdecyowanie za mało, by uderzać na staż. Popatrz na to tak - dla firmy jesteś inwestycją, również finansowaną, nawet wtedy, gdy nic Ci nie płacą. Swój czas musi poświęcić Ci, jako Twój opiekun stażu/praktyk, jeden z pracowników, który zazwyczaj ma co robić i któremu wypłacana jest pensja z kieszeni pracodawcy. Musi zorganizować Ci zajęcie, odpowiadać
@michael94: No tak, źle zrozumiałem, sorry. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@M4ks: No przed zmiennymi, służą po to aby określić stopień w jakim zmienna może być użytkowana przez różne klasy/obiekty/metody. Wystarczy? :D

@kitke: Tutaj przyznaję Ci całkowitą rację - jak chodzi o pracodawcę, to aktualna inwestycja we mnie byłaby totalną klapą. Ale dlatego piszę te 3 miechy do przodu. No skoro nie starczą, to trudno, trzeba
No przed zmiennymi, służą po to aby określić stopień w jakim zmienna może być użytkowana przez różne klasy/obiekty/metody. Wystarczy? :


@Ruthan: eee... eee... eee... Chyba powinienes byc techleadem zamiast mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A podasz chociaż poprawną odpowiedź? :P


@Ruthan: nie podam, bo nie mam pojecia o czym mowisz. Albo ci sie pomylily pola ze zmiennymi z czyms jeszcze innym.
@M4ks: No o tym, że deklaracje public/private/static są używane przy tworzeniu zmiennych a także klas, obiektów i metod. Zadałeś po tym pytanie "no czyli gdzie do zmiennych?" które średnio zrozumiałem, chociaż odpowiedź pewnie też nie byłaby taka jakiej oczekujesz. Najlepiej skończmy temat, bo już raczej nic z tego nie wyciągniemy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Najlepiej skończmy temat, bo już raczej nic z tego nie wyciągniemy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Ruthan: ja wiem, ze ci sie wydaje, ze jestes najmadrzejszy, ale brzedzisz srodze, przykro mi.
@M4ks: Nie nie nie, nie chodzi o to że koniec tematu bo mam rację i ciul. Ciągnięcie tego nie ma sensu z tego względu, że nie będę w stanie udzielić Ci poprawnej odpowiedzi, a Ty mnie na nią nie nakierujesz. I tyle. :P
@Ruthan: widzisz, to jest taki typowy błąd "nowych" - zgrywanie kozaka na rozmowach ;) rzucasz pojęciami których nie znasz, jie jesteś pewien i wychodzi jak wychodzi. O ile tutaj nic sie nie stanie, to na rozmowie jak tak powiesz od razu zaczną mieć o tobie złe zdanie. Na pewno gorsze niż jak wymienisz nie wiem 2 z 3 zastosowań zamist 5 z 3 ;)
@M4ks: No prawda, jest to u mnie problem, trzeba się będzie ogarnąć. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rynek zweryfikuje, jak na pierwszych rozmowach odwalę takie głupoty to może się nauczę. Dzięki za pomoc tak czy siak! ;)