Wpis z mikrobloga

Hej Mircy.

Mam taki komputer:
Intel Core i7 2600K
Gigabyte Z77M-D3H
2x8GB Patriot DDR3 PC3-12800
Nvidia GeForce GTX 550 Ti
Do pracy mi wystarcza, ale chciałbym sobie czasem w coś pograć. Nowe gry już mocno przycinają w 1920x1080 i muszę grać w 1280x720. Fallout 4 chodzi na niskich detalach, Thief na średnich. Ale chciałbym pograć w Wiedźmina 3, Fallouta 4, może w Dooma w wysokich detalach 1920x1080 60 fps.
Zastanawiam się, czy wystarczy kupić nowszą kartę graficzną, czy niezbędna jest wymiana procesora, płyty głównej i ramu na DDR4. Nie jestem nałogowym graczem, ot chciałem sobie pograć od czasu do czasu, ale ciesząc się ładną grafiką :)
Co poradzicie?

#nvidia #komputery #kartygraficzne #pcmasterrace
  • 39
@tooph: Ten procesor spełnia minimalne wymagania wszystkich nowych gier. RAMu nie musisz wymieniać na DDR4, taki sam efekt osiągniesz podkręcając obecny ram (specyfikacja płyty głównej mówi że jest to możliwe). Ogólnie do gier typu open world chcesz generalnie RAM o taktowaniu około 1866-2133 MHz.

Kartę graficzną wymień na używaną GTX 970 (ludzie panicznie ją wyprzedają) albo nową R9 380/380X/390.
@koorekk: Nie siedzę w temacie za mocno, ale wydaje mi się że tak to bywa i bywało w przeszłości, że powyżej pewnego progu wydajność rośnie liniowo, a cena wykładniczo ;)
@koorekk: bo moim zdaniem nie warto, po pierwsze niedługo może zacząć brakować vramu w nowych grach a po drugie może trafić na jakąś piszczącą i wymęczoną sztukę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@uppss: Zasilacz mogę zmienić, dysku nie mam, ale mogę kupić. Inne podzespoły też mogę wymienić, ale nie chcę wywalać pieniędzy jeśli to nie jest potrzebne. Dlatego pytałem o procesor/płytę/ram.
Karty graficznej też nie potrzebuję jakiejś super top. Pewnie będę celował w gtx 960, chyba że mnie przekonacie na 980 albo r390 ;)
A zasilacz jaki byś polecał?
@koorekk: Nie zrozumieliśmy się. Nie chcę wydawać fortuny niepotrzebnie. Nie jestem jakimś koneserem, który delektuje się że ma o 5 fps szybciej za dodatkowy 1000 zł :) Po prostu chciałbym pograć w nowe tytuły w 1920x1080@60 w wysokich detalach i tyle :)
@tooph: Poczekaj na nowe karty i kup używanego 970. Nawet wczoraj widziałem na olx. 970 G1 za 900zł. SSD też warto kupić. Zmień zasilacz koniecznie zanim się zabierzesz za wymianę reszty sprzętu.

Generalnie z taką kartą pograsz we wszystko na Ultra, najlepiej jakbyś jeszcze podkręcił proca.
@koorekk: @uppss: @Szwejkk: @FieryLuke: @kotylizamaslo:

Jeszcze raz dziękuję koledzy. Zamówiłem sobie taki zestaw:
MSI Radeon R9 390, 8GB GDDR5 (512 Bit), HDMI, 2xDVI, DP (R9 390 GAMING 8G)
Zasilacz Be Quiet! Dark Power Pro P11 750 Watt (BN252)
Obudowa LC-Power Gaming 976B Dark Trooper, Czarny, Okno (GAMING-976B)
Dysk SSD Kingston KC400 512GB SATA3 (SKC400S3B7A/512G)

Mam nadzieję że się sprawdzi :)
@koorekk: Dzięki, będę grau w grę. ;)
@kotylizamaslo: No wiedziałem że ten Radek Ci podpasuje ;) Ja nie miałem zaufania do AMD. Kiedyś (lata 1999-2004) kupowałem tylko ATI i AMD. Później się zawiodłem i przerzuciłem na Intela i nVidię. Ale poczytałem teraz o tym Radeonie R9 390 i postanowiłem mu zaufać, bo faktycznie dobrze wypada na testach i ludzie dobrze o nim piszą. Jedyny minus, to nie ma CUDA, ale