Wpis z mikrobloga

Mam #dell Latitude D630. Oryginalnie w nim siedział T7100, ale ten był za wolny dla mnie i wymieniłem na T9300. Tu pojawia się problem: starszy i wolniejszy procesor w stress-teście AIDA64 miał temperaturę 60~65 stopni (przy fabrycznej paście, która miała co najmniej 5 lat), a nowszy (teoretycznie chłodniejszy) ma 93~105 (105 to max. dla t9300 - przy tej temperaturze wyłącza się). Nie zwróciłbym na to uwagi, gdyby nie fakt, że w codziennym użytkowaniu (zwłaszcza na YT z jakiegoś powodu) laptop się bardzo nagrzewa, a wentylator brzmi jakby miał odlecieć. Pasta to Arctic Cooling MX-2 - nakładana jakoś w lutym/marcu, więc na pewno się już wygrzała. Jakieś rady co robić, czy to jest normalne przy tym procku?
#laptopy @naprawalaptopow
  • 6
@ostryb: Niemal dziesięcioletni laptop z gwarancją... Jakiś specjalny program Della mnie ominął?
Właśnie wiem, że temperatura za wysoka, a Dell pewnie udzieli wskazówki typu "kup nowego Latitude™ serii 7000 z nowoczesnym i wspieranym systemem Windows™ 10" ( ͡° ʖ̯ ͡°)
To rozkręcanie cie czeka.
Możesz kupić sprężone powietrze i przedmuchać ale jestem przeciwnikiem takiego rozwiązania.
Osobiście preferuję rozebrać i przeczyścić.
Pozdrawiam.
@Matlaw: cała seria t9000 to jest jedna wielka grzałka, najlepiej brać serie p9000 ale droga i akurat do della d630 pewnie nie pasuje. Ja u siebie na t9400 miałem takie temperatury że mógłbym smażyć coś na zawiasach.
@ostryb: Czyszczony był solidnie ręcznie po rozkręceniu całego laptopa (nawet na wiatraczku każda łopatka), także na pewno to nie ma nic wspólnego z brudem.
@controll: ja za używanego t9300 dałem ponad 150zł.
Żaden procesor na socket 25W i/lub 1066MHz do tego laptopa nie wejdzie.
Czyli to po prostu normalne dla tej serii i mam czekać aż sprzęt zdechnie i dopiero wtedy zakończy się grzanie? ( ͡º ͜ʖ͡