Wpis z mikrobloga

Moja dziewczyna zastanawia się nad podjęciem studiów na dwóch kierunkach na różnych uczelniach. Wertujemy internet od dłuższego czasu, ale ciągle znajdujemy sprzeczne informacje. Chodzi o Uniwersytet Ekonomiczny w Wrocławiu i Wrocławski AWF. Czy takie studia wiążą się z jakąś osobną rekrutacją, czy trzeba to zgłaszać do drugiej uczelni, że planuje się podjąć studia na innej, czy taki pomysł w ogóle ma sens. Dzwoniliśmy na UE, ale niemiła pani odesłała nas do strony, która nas nie dotyczyła, a na AWF-ie powiedzieli, że nie ma to dla nich znaczenia. Jest tu może ktoś w podobnej sytuacji?

#studia #wroclaw #studbaza #matura
  • 13
@agaja: Zawsze w takich wypadkach należy się udać do statutu :P
W Poznaniu nie było żadnych problemów, od pierwszego roku uam i politechnika. Nikogo nigdzie nie obchodziły inne kierunki, nawet internetowy indeks na róznych serwisach ( usos i estudent), miało się po prostu zaliczać wszystko w terminie i tyle.
Nie wydaje mi się, żeby potrzebna była zgoda pierwszego kierunku bo i po co :P Znam ludzi co są na 3 kierunkach
@Struziu: Dokładnie, to 2 osobne uczelnie wiec różne rekrutacje, oni nie mają nic wspólnego ze sobą. Najprawdopodobniej też będzie miała 2 osobne indeksy internetowe.
Ale niech się jeszcze zastanowi, studiowanie 2 kierunków to problem, a na dwóch uczelniach to już w ogóle.. Najprawdopodobniej cały plan będzie się jej nakładał na siebie i gdzieś będzie potrzebny ios
@agaja: wydaje i sie, ze to weszlo razem z usosami i tak dalej, jak lepiej zaczeli wszystko ogarniac przez internet i nie toneli w papierach.

Ręki sobie nie dam uciąć, ale mój niebieski też chyba musiał złożyć oświadczenie, że to jego jedyny kierunek jak 7 lat temu aplikował na politechnikę
@Shyvana: @Struziu: rzeklabym nawet, że wielkie głupoty ;)
Co najwyżej jak sobie ktoś narobi zaległości na jednym z powodu drugiego, to go wywala. Ale nadal bezpośrednia przyczyną będą kiepskie wyniki w nauce, a nie studia gdzie indziej.

Powodzenia! :)
@Struziu: Ja jak po pierwszym roku szłam na drugi kierunek na Uniwersytecie Przyrodniczym, to na pewno przy rekrutacji podawałam, że to będzie mój drugi kierunek. Nie wiem, jak wyglądają rekrutacje na innych uczelniach. I w ogóle miałam tak, że chyba 30 osób wybrało ten kierunek jako drugi, a na I rekrutacji dostało się z nich jakieś 10-12 osób, bo ci, dla których był to pierwszy kierunek, mieli tak jakby pierwszeństwo i