Wpis z mikrobloga

Co byście wybrali, gdybyście mieli do wyboru 3 oferty internetu do mieszkania w #warszawa :

1. Orange - światłowód FTTB 100 Mbit/s - 69 zł miesięcznie + tablet Orange Sego

2. UPC - internet stacjonarny 120Mbit/s - 59 zł miesięcznie

3. Vectra - internet stacjonarny 100Mbit/s - 50zł miesięcznie (+ jednorazowy koszt aktywacji 10 zł), ale za to pierwsze 3 miesiące za 2zł miesięcznie ( z tym że w tej ofercie trzeba rezygnować po 2 miesiącach z darmowych ofert HBO go, Cinemax, jakiegoś antywirusa itp - jeśli po 2 miesiącach zapomni się zrezygnować pisemnie z tych usług to będzie naliczać dodatkowo ponad 40 zeta)

Podsumowując najtaniej wychodzi Vectra, ale jest dużo kruczków w umowie, trzeba się bawić w pisemne formalności z rezygnacją z HBO GO itp. (pytanie czy miał ktoś już z tym do czynienia i czy Vectra nie robiła problemów z rezygnacją z tych pakietów, przez co finalnie płaciło się więcej?).

Wszystkie umowy na 24 miesiące.

Macie jakieś doświadczenia z powyższymi firmami? Która oferta wg Was jest najlepsza? A może znacie jakąś lepszą od powyższych?

#orange #upc #vectra #internet #pytanie #internetmobilny
  • 15
@kamnow: nie wiem jak Warszawa ale we Wrocławiu miałem cały czas problemy z Vectrą, WiFi działa jak gówno bo wszyscy na dzielni mają Vectre i zawalone kanały, braki trwały czasami przez tydzień, w ciągu roku było kilkanaście awarii, dwa razy wymieniany sprzęt, a czekanie na infolinii trwało czasami po 1,5h nie polecam tego gówna
@kamnow: Jestem w UPC od ponad 7 lat, tylko internet bez innych opcji, w tym czasie przeprowadzałam się z 5 razy w tym raz do miejsca gdzie nie było możliwosci przeniesienia usługi. Przez cały ten czas tylko raz doświadczyłam awarii sieci gdy nie miałam internetu przez kilka godzin. Wszystkie usługi, razem z wymianą zalanego routera zawsze odbywały się supersprawnie i w terminie więc wybaczam im nawet to, że w cholerę trudno
@kamnow: Cokolwiek wybierzesz, niech to nie będzie Vectra.

światłowód FTTB

Nie ma FTTH? Mimo wszystko sugerowałbym fiber, bo to najnowocześniejsza technologia i w którymś momencie UPC też będzie to wprowadzać. Możesz więc sobie oszczędzić ewentualnych późniejszych niedogodności.
@kamnow: vectra do ściągania i normalnego przeglądania neta jest ok, ale jeśli chcesz popykać w coś w sieciowego to generalnie na ich routerach nie polecam ;) Wypróbowane na 2 czy 3 i to samo, skoki większe i mniejsze; co ciekawe problem znika gdy podłączymy się do modemu przez ethernet ;)
@kamnow: odradzam Vectrę. Wszystko jest dobrze, dopóki jest dobrze. Od listopada mam nierozwiązane reklamacje, a mamy dobrze lipiec. Dzisiaj od rana znowu nie ma TV i neta . Na dział techniczny się nie dodzwonisz. W papierach burdel, w umowach burdel... Dla samego szacunku dla siebie - rezygnuję z nich po zakończeniu tej umowy..