Wpis z mikrobloga

czy to normalne, że na adresach przypisanych do konta na giełdzie nie ma wszystkich bitków jakie powinny być?


@ermak: tak. Przelewasz dajmy na to bitki na polo do adresu A, i od razu z adresu A te bitki trafiają np do zimnego walleta. Ale na koncie masz wpis że te bitki faktycznie posiadasz. Bo w sumie posiadasz - to że jest napisane np w polo że masz np 10 BTC to
@BTCexpert: no a jeśli nie zostały wpłacone na adres X tylko kupione na giełdzie, to pierwsze trafiają na jeden z adresów a dopiero potem na zimny, czy od razu na zimny?
@ermak: o tego to nie wiem. Nigdy tego nie śledziłem. Dla mnie istotne było tylko to że mam napisane że posiadam tyle i tyle BTC. A w praktyce faktycznie nie powinno się trzymać BTC na giełdzie czego nas nauczył kolejny raz tym razem bitfinex. Ale z drugiej strony skoro chce się handlować grać np na margin trading to przecież trzeba to robić na giełdzie.
@ermak: to że masz swój adres depozytu to jest tylko po to by POLO mógł przypisać np Twoją wpłatę do Twojego konta. A fizycznie te bitki mogą być zupełnie gdzieś indziej. Przynajmniej na mój adres BTC gdy wpłacam na polo to po chwili te bitki wychodzą z adresu na jakiś inny adres pewnie na jakiś zimny wallet lub hot wallet. Ciężko mi powiedzieć. W sumie to nie ma znaczenia. Ma znaczenie
Ale z drugiej strony skoro chce się handlować grać np na margin trading to przecież trzeba to robić na giełdzie.


@BTCexpert: ot co

jak się przesyła bitki na giełdę to ok, kolejność jest: adres na który przesyłamy > adres na którym giełda trzyma bitki
ciekawe jak jest gdy się kupuje na giełdzie bitki, czy też jest taka kolejność jak wyżej, czy od razy idzie na ten drugi adres
ciekawe jak jest gdy się kupuje na giełdzie bitki, czy też jest taka kolejność jak wyżej, czy od razy idzie na ten drugi adres


@ermak: Moim zdaniem wtedy od razu bitki trafiają na adres gdzie giełda trzyma wszystkie bitki. Ale może ktoś inny się wypowie w tej kwestii. To wszystko można przecież sobie prześledzić. Kup np 0,01 btc i prześledź transakcje. Jeśli nie są na Twoim adresie depozytowym tzn że poszły
ciekawe jak jest gdy się kupuje na giełdzie bitki, czy też jest taka kolejność jak wyżej, czy od razy idzie na ten drugi adres


@ermak: Handel odbywa się wirtualnie. Saldo na giełdzie to tylko wpis w centralnej bazie danych. Obietnica wypłaty.