Wpis z mikrobloga

Mirki, jaki telefon byście polecili, tak do 2k pln?
Jeśli chodzi o kryteria, to fajnie by było gdyby GPS-u dało się używać (Mi5 raczej odpada), a bateria wystarczyła do dnia następnego.

#android #oneplus #galaxy #xiaomi #zuk

Telefon do 2k

  • OnePlus 3 17.1% (243)
  • Xiaomi Mi5 13.4% (191)
  • Xiaomi Redmi Pro 8.3% (118)
  • ZUK Z2 2.0% (28)
  • LG G5 6.2% (88)
  • HTC ONE M9 4.6% (66)
  • Samsung Galaxy S6 13.4% (191)
  • iPhone 6 35.1% (500)

Oddanych głosów: 1425

  • 71
@Vitane kilka dni temu zamówiłem OP3, problem w tym że czas dostawy to 3 tygodnie. W międzyczasie przejrzałem problemy OP3 i nie jest kolorowo. GPS zrywa połączenie, telefon się przegrzewa, bateria nie trzyma zbyt długo, itp. Dlatego zastanawiam się nad alternatywą.

@Fr33 jeśli chodzi o cena/wydajność są raczej bezkonkurencyjne. Za mniej niż 1,5k jestem w stanie dostać telefon równie wydajny co 2x droższy Galasy S7 Edge, tylko niektóre rzeczy mogą być troszkę
@Erus: Dołożysz 300zł do tego co chcesz wydać i masz telefon który posłuży Ci na lata. Jeżeli chodzi o aktualizacje iPhone 6 będzie miał jeszcze wsparcie przynajmniej przez najbliższe 4 lata. 0 problemów ze softem, 0 zabawy z romamy, rootami. Kupując chinczyka w 1 dniu będziesz musiał zmieniać softa (chore) ponieważ w 80% będzie on po chińsku. Kupując flagowca z samsunga/sony miej świadomość że nie będzie on wspierany dłużej niż 2-3
@Fr33: akurat zmiana softa w 1 dzień w przypadku OP3 odpada. W standardzie otrzymujemy spolszczonego ROMa zbliżonego do AOSP, nie posiadającego zamulających nakładek. Jednak posiada on bugi z którymi OP jeszcze długo będzie walczył. Jeśli chodzi o wsparcie to zapewne za rok, może dwa, faktycznie wygaśnie i skończy się na obietnicach jak w przypadku OPX. Pozostanie wgrywanie CM w wersji nightly.

W Xiaomi ten problem nie występuje. Taki Mi2 nadal otrzymuje
Choć faktem jest że iPhone jest bardziej bezproblemowy i soft działa szybciej niż na wydajniejszych Andoirdach.
Ponadto wszystko w nich działa (trochę zraziłem się do Xiaomi przez tragicznie działający GPS w Mi4) i dużo lepiej trzymają cenę (w przeciwieństwie do Samsungów, LG i Xiaomi), więc można to potraktować jako inwestycje
@Erus: co jest nie tak z GPSem w Mi5? Pytam z ciekawości, bo sam mam Redmi 3 Pro i śmiga wszystko (na jego GPSie jechałem tygodniową wyprawę rowerową :P), a kumpel kupił właśnie Mi5 i nic nie wspominał o tym, żeby coś się #!$%@?ło
Jednak posiada on bugi z którymi OP jeszcze długo będzie walczył.


@Erus Mniej więcej przed tym przestrzegam kupując telefon prosto z Chin. Co do pozostałych Twoich słów zgadzam się z nimi w 100%. Oczywiście ze brak wsparcia można zastąpić ręcznym wgrywaniem nowych kerneli/romów. Pytanie tylko czy o to chodzi wydając 2 tysiące na telefon.
@Fr33: wszystkich. xD
MIUI posiada dwie oficjalne wersje systemu dla każdego modelu. Angielsko-chiński china oraz wielojęzyczny global. W skład obu wchodzą jeszcze wersję stabilne oraz deweloperskie.
Od wersji 7.3.x.0 systemu global język polski jest w nim dostępny. System przetłumaczony w 100%. Może znajdzie się angielskie wstawki dla nowych funkcji, ale tylko w dev, co z wersji na wersję jest od razu poprawiane.
Zależnie gdzie zrobi się zakup, można dostać wersję z