Wpis z mikrobloga

Moja mama wysyła do rodziny, która jest dosyć biedna (chociaż od kwietnia +1000zł na dzieciaki), paczki z ciuchami. Dostaje je ona od koleżanek specjalnie na ten cel. Ostatnio wysłała im 14 kg paczkę z dość ładnymi ciuchami. Żadne szmaty porwane czy cuś.


Ja się #!$%@? pytam, jak można przywalać się do kogoś kto z dobrego serca chciał pomóc? Od 500+ chyba w dupach się poprzewracało. ( ͡ ͜ʖ ͡)

#gorzkiezale #rakcontent #500plus i tak troche #logikarozowychpaskow
  • 17
@Dudus: Kiedyś zdarzyło mi się coś podobnego. Mieliśmy dobrą, niezniszczoną wersalkę, którą postanowiliśmy wymienić ze względu na to, że już długo nam służyła. Ale jakbyśmy chcieli to mogłaby służyć dalej. Wersalka była w bardzo dobrym stanie, dlatego nie chcieliśmy jej wyrzucać.

Dzięki koleżance mojej mamy udało się znaleźć rodzinę w potrzebie, której przydałoby się dodatkowe łóżko. Zorganizowaliśmy transport i dostarczyliśmy wersalkę do ich miejsca zamieszkania. I tam doznałem szoku. Rodzice, dwójka
@Dudus: przykra historia. Mamy w rodzinie podobny przypadek ale zupełnie inne reakcje. Rodzina z daleka, której się nie przelewa. Wysyłamy z rodzicami i żoną co jakiś czas paczki. Zawsze staramy się, żeby to były w miarę fajne rzeczy. Moja mama zawsze dostaje telefon z gorącymi i szczerymi podziękowaniami za paczkę. Także nie wszyscy są takimi niewdzięcznikami. Warto pomagać i pamiętać o rodzinie.
@Dudus: kiedyś Platforma Obywatelska we Wrocławiu zrobiła zbiórkę dla Ukraińców, zebrali jakieś stare namioty, pełno ciuchów jak ze śmietnika, ogólnie pełno bezużytecznych rzeczy. Ktoś by powiedział jak Ty, że darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby, moim zdaniem natomiast, nie należy kogoś "obdarowywać" swoimi śmieciami. Jak chcesz pomóc to pomóż tak jakbyś chciał żeby Tobie pomogli. U mojej babci na strychu też pewnie znajdę pełno ciuszków dla dzieci sprzed 50 lat,
@stan-tookie-1 tak, z tym ze te ciuchy były modne 20 lat temu wg nich. Oni sami prosili żeby im wysyłać ciuchy, a sam bym się nie obraził jakby mi ktoś takie dal. Nie mowie ze nie maja prawa im się te ciuchy podobać ale mogliby przynajmniej podziękować i w inny sposób powiedzieć ze takich ciuchów nie chcą.