Wpis z mikrobloga

Mireczki oto lista #cebuladeals niektore nawet podpadaja pod #zadarmo i #sekretykuzniara a tak naprawde to #heheszki
1. Gdy na zakupach w hipermarkecie ładujesz swoje kupione towary do torby / wózka / gdziekolwiek, a kolejna osoba jest kasowana, może się zdarzyć, że jej towary zaczną się mieszać z twoimi. Wystarczy wykorzystać chwilę nieuwagi tej osoby i spakować sobie jeden (lub kilka) z jego towarów po czym szybko wyjść.

2. Glukometry można otrzymać w niektórych aptekach za darmo. Firmy walczą o klienta, ponieważ paski są refundowane i tak na prawdę nie ma znaczenia jakiego glukometra się używa, ale z jakich pasków producenta korzysta.

3. Możecie oglądać fajerwerki zupełnie za darmo! Nikt nawet nie sprawdza, czy patrzycie na swoje.

4. Pestki do dyni są drogie. Można kupić w Biedronce bułki z pestkami dyni, których jest dużo i je zeskrobać. Ma się i pestki i bułki.

5. Jak jesteście u kogoś lub w jakimś budynku typu szkoła / praca / studia w toalecie i macie plecak, to schowajcie do niego na przykład papier toaletowy lub weźcie pojemnik na mydło w płynie i przelewajcie. Można na tym trochę zaoszczędzić. Oczywiście jak jesteś u znajomego to róbcie to tak żeby nie było widać, że za dużo ubyło.

6. Jak się zamawia kawę w KFC to można poprosić o darmowy keczup (a nawet 3) oraz serwetki za darmo?

7. Kapiąca woda nie zmienia wskazań wodomierza. Podstawiając na noc garnek można uzbierać całą miarę.

8. Numer karty Selgros Cash & Carry do sprawdzania cen alkoholu i papierosów: 0000078212 .

9. Jeśli jesteście uczniami w szkole to za okazaniem legitymacji dostępne są zniżki na bilety komunikacji miejskiej. Studenci też mogą.

10. „Jeden grosik” we wszelkiej maści dyskontach. Została opracowana i wdrożona z sukcesem procedura odzyskiwania grosików, których nie otrzymuje się przy wydawaniu reszty.
Procedura wygląda następująco:
Do prawej kieszeni spodni (leworęczni – do lewej) włożyć monety o następujących nominałach: 10 gr. x 2, 20 gr. x 1, 50 gr. x 1; oraz 1 gr. x 2, 2 gr. x 1, 5 gr. x 1. Z w/w bilonu można więc skonstruować dowolną kwotę od jednego do dziewięćdziesięciu dziewięciu groszy.
Iść na zakupy do dyskontu, gdzie wydymano na grosik.
Przy kasie słysząc kwotę do zapłaty (np. 34,78 PLN), podać banknoty i czekać na sakramentalne: „A nie będzie nic drobniej?”, lub: „A może osiem groszy?, Albo siedemdziesiąt osiem groszy? Albo chociaż pięć złotych?” – tu inwencja kasjerek w żebraniu o drobne jest przebogata, chodzi jednak o to, by to ona poprosiła o drobne.
Wtedy odpowiedzieć, że mam jakieś drobne, po czym sięgnąć po te z prawej (leworęczni – z lewej) kieszeni.
W stulonej dłoni trzymać monety, mozolnie je liczyć i zaproponować układ: „Mogę dać 77 groszy…” Zawsze więc proponować o jeden grosz mniej, niż wynosi końcówka do zapłaty.
Patrzeć, jak kasjerka walczy sama z sobą. Albo oszczędzi sobie pracy i weźmie jeden grosz mniej niż powinna, albo się będzie użerać z wydawaniem drobnicy.
W przytłaczającej większości przypadków kasjerka się łamie i idzie na łatwiznę, a ty odzyskujesz ów magiczny grosik, który wydawał się nie do odzyskania.

11. Miłość? Ta PRAWDZIWA jest za darmo.

12. Raz w tygodniu zrób Tournée po miejscowych lokalach – Grycan, McDonalds (McCafe), Subway. Z każdego z nich zabierz najwięcej cukru ile się da. Tygodniowy zapas się skończył? Mama potrzebuje pół kilograma na kompot?
Weź ze sobą torbę (taką do trzymania w ręku), przysuń jak najbliżej do lady i udawaj że patrzysz się na menu, wtedy do przystawionej torby zsuwaj cały pojemnik z cukrem.

13. Zamiast kupować papier toaletowy można podcierać się ręką.

14. Zawsze zwlekam z opłacaniem abonamentu premium Spotify, aż poinformują mnie mailem, że jak nie zapłacę to wyłączają – dzięki temu zyskuję ok. tygodnia premium za darmo.

15. Sposób na darmowy napój w KFC: sięgasz kubek do dolewk) z kosza na śmieci, do środka wykładasz swój mały plastikowy kubek (zarazki i te sprawy, wtedy jesteśmy całkowicie bezpieczni). Koszt takich kubków to ok. 2 PLN za 50 szt. i wlewamy do tego małego kubeczka (ukrytego w tym dużym) napój.

16. Połączenie z numerami: 112, 986, 991, 997, 999 jest zupełnie za darmo!

17. Zjedzenie wszystkich jadalnych części człowieka dostarczy 81 500 kcal.

18. Do Bajkolandu dorośli mają wstęp gratis. Nikt nie pyta czy ma się dzieci.

19. By zaoszczędzić na taksówce należy jechać z otwartym drzwiami. Dzięki temu uniknie się tzw. „opłaty za trzaśnięcie drzwiami”

20. Podczas zamawiania kawy zamów tę w małym kubku. W większości przypadków zadziała rutyna u osób pracujących w kawiarni i naleją odruchowo kubek do pełna.

21. Podczas wyjazdów zamiast zabierać ze sobą aparat proszę innych turystów, aby zrobili mi zdjęcie. Dzięki temu oszczędzam na bateriach, nie zużywa mi się migawka, a kilkukrotnie dostałem profesjonalne zdjęcia!

22. Jak będziecie na wakacjach, to możecie dosypać robaków do obiadu. Nie trzeba wtedy płacić.

23. Jak posłodzić ogórka to smakuje jak arbuz. Po co przepłacać?
  • 23
@arkagham: @cdwdj: można brać glukometry, ale po pierwsze po co komu kilka, po drugie koszt pasków dla nie-cukrzyków jest duży, po trzecie chorzy tym bardziej mają je za darmo, więc nikt ich nie kupi

@Typowy_Furman:

7. Kapiąca woda nie zmienia wskazań wodomierza. Podstawiając na noc garnek można uzbierać całą miarę.


Główny licznik wykaże faktyczne zużycie wody, a niedopłata zostaje rozłożona na wszystkich mieszkańców. W sumie i tak wychodzi taniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)