Wpis z mikrobloga

Mireczki, którzy coś wiedzą o #chiny a dokładniej #pekin , parę dni temu przyleciałem tutaj na wakacje z myślą, że będzie mocna cebuladeals na #zakupy od butów po elektronikę a tu zdziwko, drogo jak cholera i nawet przy targowaniu na silkmarket ceny za podróby wychodzą jak w PL za oryginał na promocji. Dlatego takie pytanko do was, gdzie tutaj się robi takie zakupy bo człowiek raz wyszedł z piwnicy do wielkiego świata i dupa blada.

#podroze #kichciopyta #pytanie
  • 8
@boskit0ny Nie no ale serio, w Chinach też mają podatki i to nie jest tak że jak coś produkują za $10 to w Chinach sprzedają za $15 a w Europie za $30. Ceny są zbliżone bo przy tak masowym eksporcie jaki oni robią koszty logistyczne nie są wysokie. No i stolica nie jest najlepszym miejscem do szukania dobrych cen, tam wszystko jest drogie. Ale jakbyś pojechał do miasta tier 2 lub 3
@boskit0ny: Idź na Pearl Market, ale wątpię żeby bez znajomości chińskiego ci się w ogóle coś udało wytargować... Ogólnie beka z ciebie, bo trzeba było zadać takie pytanie przez wyjazdem, a najlepiej przez kupnem biletów. Jeszcze powiedz, że chciałeś poprzywozić parę zegareczków i xiaomi na handel to keknę sromotnie xD
@thekrepa: jestem tutaj na wakacjach żeby pozwiedzać sobie troszkę świata a nie żeby zostać królem Januszy biznesu ;) z tym że skoro tutaj jestem to myślałem że coś sobie fajnego przygarne z mocą cebuli ale się tylko zdziwiłem ;(

I nawet jakbyś przed wyjazdem mi powiedział że nic tu nie kupię za grosiki to i tak wysłałbym ci piątkę z serca Pekinu ;)