Wpis z mikrobloga

@grykom: to jest Tiny Whoop, czyli Blade Inductrix z dodatkową kamerą (combo z nadajnikiem: FX-FX798T ). Nie liczę gogli bo to cena od 200zł do 3000zł ale w zasadzie na każdych experience jest mega fajny! Do tego trzeba doliczyć lepsze silniki (około 100zł), większe i klika baterii (około 100zł za 6 szt.). Czyli jak @eternaljassie napisał około ~500 zł. (tyle akurat mnie wyszło) lub więcej.

Ale ale... ostatnio pojawił się mega
@jara nice! właśnie w przyszłym tygodniu lub za dwa mam w planach zrobić tiny whoopa z tego e010. Mam nadzieje ze FC nie będzie tragiczny (przynajmniej z pierwszych recenzji widzę ze może być niezly). Jakby było źle to myślałem zamienić płytkę na FC z H8 mini z firmwarem silverxxx ( ͡º ͜ʖ͡º)
@grykom eachine qx80 za 230 zł, aparatura devo 7e za 230 zł, i gogle eachine ev800 za 200 zł i masz już super drona do pobawienia się, a także dalszej rozbudowy ( ͡ ͜ʖ ͡)
@jara: @eternaljassie: @market24: Mam floureona H101 i myślałem by zrobić z niego coś takiego:
http://static.rcgroups.net/forums/attachments/6/0/2/9/7/7/a9124252-147-H101_X9_.jpg
http://static.rcgroups.net/forums/attachments/6/0/2/9/7/7/a9242392-102-H101-X9-FPV_Front.jpg
co sądzicie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To obudowa z Bayangtoysa X9, do tego 798T i z tego co czytam to na stockowej baterii lata 2,5 minuty. Większa bateria daje +1 minutę.
Ogólnie dobrze myślę, że jak kupię 798T + google EV800 to będzie to zestaw przyszłościowy który będe mógł
@grykom: teb floureona H101 lata 2.5 / 3.5 min z kamerka? Jeśli tak to wynik akceptowalny. Sam wyciągam podobny. Kwestia tego, czy silników nie będziesz musiał zmienić na jakieś lepsze bo jak dojdzie kamerka to może nie dać rady oderwać się od ziemi...

Tak, gogle są uniwersalne, możesz się łączyć z różnymi nadajnikami video na 5.8Ghz. Kamerkę też, później możesz przenieść do innego, ważne, żeby napięcie się zgadzało bo 798T działa
@jara: ok, a to jeszcze pytanie odnośnie samej kamerki - czy główną zaletą FX798T jest waga? :) bo przykładowo Eachine EF-01 kosztuje prawie 2 razy mniej ale waży 8 gram. 798T natomiast 4,6g - różnica warta dopłaty?
@grykom: Te gogle z tego co wiem to nie mają najlepszych opinii i są dość drogie a do tego mają wbudowany odbiornik video więc nie ma możliwości wymiany na inny lepszy, albo po prostu sprawny jeżeli ten się zjara. Znaczy możliwość jest zawsze, ale trzeba być elektronikiem :P Zobacz tu: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__97844__Quanum_DIY_FPV_Goggle_V2_Pro_EU_Warehouse_.html
(z chińskiego magazynu jeszcze taniej są) Tutaj kupujesz odbiornik jaki chcesz.

Kontroler lotu (FC) nie ma nic wspólnego z obrazem.
@grykom: EF-01 zasilanie ma 3.6-5.5V, czyli przy 1s (3.7V) może szybo odcinać wizję, poza tym w porównaniu z FX798T ma trochę większy pobór prądu (około 100mA więcej). Razem z większą wagą skraca się czas lotu... Jeszcze z różnic do Eachine ma większy FOV 150, a FX 120 ale to kwestia gustu oraz gogli. Ta kamera FX ma świetny obraz, proporcje 16:9 więc idealnie dla moimch Dominatorow v3.
@krolik_wie_lepiej: ja przesiadam się z 450 na 210, części pomału spływają. Większy wiadomo, że zabawa ciekawsza, większa moc ale powiem Ci, że tym małym nauczyłem się więcej niż 450. Poza tym tym małym latasz wszędzie, w mieszkaniu, w biurze, pod blokiem na ławce, czy w parku (jeśli nie ma większego wiatru).