Wpis z mikrobloga

Niedawno kupiłem sobie rolki Powerslide Imperial One, nie sprawdziłem na początku i podczas pierwszej jazdy odpadło mi kółko (musiało być niedokręcone) jakim kluczem dokręce takie kółko? Próbowałem imbusowym 4mm, ale nie bardzo fituje, bo ta śruba wygląda jak gwiazdkowa.
Druga sprawa, czym różni się klucz taki zwykły z Castoramy czy innego marketu od np. https://www.decathlon.pl/klucz-do-rolek-torx-imbusowy-id_8245552.html Czy takie klucze mają jakąś dodatkową funkcjonalność że są takiego drogie?
#rolki
  • 5
@Snuff: A dobra, nie ogarnąłem, że już rozkminiłeś. Różnić może się logiem powerslide, zakupem akurat w decathlonie, jakością wykonania.. a przede wszystkim - metalem, z którego jest wykonany klucz. Generalnie im lepszy, tym mniejsza szansa, że się zerwie przy kręceniu.
@Snuff: ja mam PS metropolis i jest tam zwykły 4mm imbus więc wątpię że w Imperialach będzie nowy, a klucz jest lepszy, lepiej się go trzyma itp. ale ja mam taki za 4zł z Leroy Merlin i taki całkowicie wystarcza ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Snuff: różni się ceną, końcówka do wyciągania łożysk nie jest potrzebna, bo można wyciągnąć je inaczej. Jak masz gwiazdkę to TORX T25 (masz na opakowaniu tego klucza z decathlonu). Tylko nie kupuj zwyklego wkrętaka, bo ciężko takim wkręcić/wykręcić porządnie. Kup takiego torxa z rączką typu T, czyli coś jak ten od Powerslide, ale taki dostaniesz za 10zł max, a nie 65 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Albo też