Wpis z mikrobloga

@KulturalnyKibic uważam, że albo powinni coś z tym #!$%@? zrobić, albo wprowadzić zakaz sprzedaży w opakowaniach zwrotnych. 90% butelek aktualnie wyrzucam, nie wyrzucam jak akurat mam jakieś i biorę, żeby oddać przy zakupie nowych. Bo inaczej to #!$%@? Wielki Problem. A to trzeba mieć paragon, a to nie przyjmę ciechana chmielonego, bo takiego nie sprzedajemy (tylko ciechana wybornego, w dokładnie takiej samej butelce).
Aktualnie opakowania zwrotne to w tym kraju niedziałająca ściema,
@weeden: też tak myślałem jak byłem pierwszy raz w dłuższej delegacji w Niemczech. Nazbierał się cały duży wózek butelek po piwie i wodzie mineralnej. Myślałem że jak z kumplami będziemy jechać to zwrócić towar automacie to wszyscy będą nas wytykać palcami - że "Oo Polacy-biedacy muszą butelki sprzedawać". Nic z tych rzeczy - w sobotnie popołudnia do automatów ustawiają się kolejki Niemców z pełnymi wózkami.
u nas trzeba pilnować, żeby ktoś nie robił przekrętów, zaraz by się znaleźli tacy co oddają nie swoje butelki, chodzą zbierają a później zbijają fortuny. Lepiej wywalać je do śmieci, nikt nie skorzysta.
@KulturalnyKibic: Ale w czym problem? Jeśli w ten sposób ktoś chciałby zbierać walające się po ulicach butelki, to chyba tylko dla wszystkich lepiej? Jak ktoś nie chce kaucji z powrotem i wywali butelkę za siebie, to tym samym opłaca kogoś, kto te butelki zbierze i odda. Mamy za jednym zamachem załatwiony podatek od śmiecenia i wynagrodzenie dla zbieraczy.
@KulturalnyKibic: A weź spróbuj przynieść więcej butli niż kupujesz browara... Kiedyś brałem na wymiane ale jakoś tak się złożyło że nazbierało mi się ich chyba z 30. No to biore obładowany idę do sklepu w którym codziennie kupuje piwo wrzucam 30 na ladę i biorę 4paka.

A RACHUNEK PAN MA?
- Nie mam nie zbierałem, codziennie tu kupuje.
TO NIE WEZMĘ TYLKO NA WYMIANĘ
- aha

Wziąłem te butelki i #!$%@?łem