Wpis z mikrobloga

@macq: No widzisz zależy od prognozy. A jak się bardziej wnika to się okazuje, że dla zatoki jednak jest znaczna różnica. W dodatku podajesz porywy jako regularny sztorm. A nawet po tym "webcamera" widac, ze nie ma 10oB
@martinez98: a jak żeglują opale 1 czy dwójki ( c 450 ) które pod koniec sezonu ważą ponad 20 ton? waga to nie wyznacznik , żeglowałem na łodzi co ważyła 46 ton i taką pogodę jak dzisiaj mieliśmy na Biskajach ( #!$%@? 8 dni walki - nie polecam ) i jacht dawał radę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sailor_73: Ja nie pływałem jotką w 8oB, wiem, że Wołodyjowski sporo pływa i latem cały tydzień w 8oB szedł chyba też do Lipawy. Ja za to po 9h w 7-8oB na śródziemnym na Bavarii 32 powiedziałem sobie, że nigdy więcej płaskodennym plastikiem.
@martinez98: to skąd to przekonanie że J-ka daje radę ? czym poparte ? Doświadczenia z ciepłych można wsadzić w buty ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ʖ̯ ͡°) a jak już coś wypożyczasz to patrz żeby było ze stoczni Benetou , taki 411 Oceanis świetnie się nadaje na 8 osób , a jak masz większą ekipę to Oceanis 473 na dwóch kołach