Wpis z mikrobloga

TL;DR


Wykopolka.pl
Roadmapa | Changelogi | Issues

Minęło trochę czasu od kiedy ogłosiliśmy projekt ale wiadomo jak to jest. Przyszły wakacje, zespół się rozsypał i nie miał kto trzymać tego przy życiu a mi strasznie szkoda było tak fajnego pomysłu. Wyrzuciłem wszystko co do tamtego czasu zrobiliśmy i napisałem ją w wolnych chwilach od nowa.

Wyżej macie linki do wersji beta Wykopółki. Od dziś do kolejnego piątku możecie psuć, wrzucać śmieszne kotki i odwalać tam syf, jest tylko jeden warunek - w profilu możecie zgłaszać błędy (link w sidebarze) więc proszę róbcie to żebym mógł naprawić szybciej niż michau tagi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jest jeszcze trochę frontendowych niedoróbek, brakuje kilku funkcji jak rozbudowana szukajka czy statystyki ale dorobię to w przyszłym tygodniu.
Założenia projektu nie zmieniły się, trochę info macie w FAQ a resztę na tagu więc zorientujecie się w sytuacji.

Oprócz wersji webowej @szyna55 robi apkę mobilną dedykowaną do wykopółki więc w najbliższym czasie zobaczycie też ładną apkę androidową. Ale tu w szczegóły wejdziemy kiedy będzie beta.

Trochę książek na start udało się już załatwić ale o tym też szerzej napiszę kiedy dojadą paczki, podziękuję też wtedy odpowiednim osobom.

Na teraz Mireczki dwa pytania do Was.
1. Co robić z zielonkami? Wpadliśmy na pomysł, żeby zablokować część funkcjonalności i nie pozwalać im wishlistować książek. Dopiero pomarańczki albo po oddaniu i przekazaniu książki w wykopółce.
2. Adresy wysyłki - teraz sa opcjonalne a u użytkowników, którzy ich nie mają pojawia się przy wysyłce komunikat, że należy o to zapytać w pw (razem z linkiem do strony mirka).

Będzie tego jeszcze trochę, w przyszłym tygodniu pewnie zasypię was informacjami ale teraz krótko i treściwie. Do boju - psujcie to. ;)

Tylko pamiętajcie, że na razie działamy na fejk książkach, nic jeszcze nie wysyłamy, to testy. (òóˇ)

#wykopolka #ksiazki #czytajzwykopem #ebook #ksiazka
Pobierz
źródło: comment_zEb8sCH7Wa9FaVnDkNJ269BjPoDkdXuy.jpg
  • 6
@hjkl: Wtedy musielibyśmy organizować przelewy albo jakieś wpłacanie środków na konta pilnowane przez serwis. W tej sytuacji jeśli aktywnie korzystasz to nigdy nie jesteś w plecy. Wysyłasz 1 książkę ale inną dostajesz za darmo.
@kWeb24: Paczka pobraniowa by była dobra, tyle że to jest znacznie droższe niż zwykły list, jakim można wysłać taką książkę. Myślę, że wielu ludzi nawet by chętnie oddało książkę, gdyby nie to, że nie dość, że muszą zanieść to na pocztę, to jeszcze zapłacić za przesyłkę.
@hjkl: Właśnie, droższe. Paczki będą wracać. Jeśli ktoś chce oddać książki hurtem może napisać do mnie i się dogadamy, wrzucę książki w jego imieniu a sam zajmę się rozesłaniem ich dalej. Dla przeciętnego użytkownika to nie będzie miało większego znaczenia, wsadzi w zabawę nie więcej niż 20zł bo za paczki do niego zapłaci ktoś inny. Celem Wykopółki jest zastąpienie książkowego rozdajo. Tam te książki nie wracają do obiegu, tu mam nadzieje
@kWeb24: jeśli by się zrobiło przerzucenie płatności na pożyczającego, można by zróżnicować rodzaje dostawy. Jeden woli list ekonomiczny, inny woli paczkomat, a stawki są zupełnie różne. Można zrobić coś takiego, że posiadacz książki ma wypisane jakie metody dostawy udostępnia (np żyje na wsi, więc nie wyśle paczkomatem, ma paczkę pobraniową, lub list ekonomiczny). I tylko za niektóre formy dostawy pożyczający by płacił, np za list ekonomiczny, a za paczkomat z pobraniem
@hjkl: Wybacz, że tak późno ale nie miałem czasu w weekend. Tylko tu znów trzeba uzupełniać formy przesyłek. Ale okej, mówisz rozsądnie więc zaraz zapytam o to pod tagiem. :)